Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net |
Стрічка новинАвторизуватися через соціальні мережі: |
![]() Потеплішає і дощитиме"Хвиля холоду", що пройшлася Черкащиною, була зумовлена вторгненням арктичного повітря та відзначилася зниженням нічної температури до 3-5º... ![]() В МОЗ пояснили, на які ліки з 1 квітня потрібен рецептЗ квітня рецептурні препарати в аптеці можна бути отримати не лише за паперовим, а і за електронним рецептом. ![]() Генеральне прибирання біля містка на БогданаТривають масштабні роботи на розі вулиць Горліса Горського та Богдана Хмельницького. За містком понад струмком працівники СКП "Комунальник"... ![]() Смілян закликають приєднатись до збору Великоднього кошика для захисниківМіський голова Сміли оголосив, що напередодні Великодня у місті розпочинається благодійна акція по збору традиційних святкових пасок, смаколиків та... ![]() Триває будівництво заводу з переробки кукурудзиУ нашій області продовжується будівництво потужного заводу з переробки кукурудзи. ![]() Ваша онука в лікарні: засудили шахрая, який “заробляв” на пенсіонерахВинесли вирок чоловіку, який ошукав трьох пенсіонерів під приводом, що їхні онуки нібито потрапили в ДТП і їм терміново потрібне лікування. Під... ![]() На храмове свято у Гречківку завітав архієпископ АфанасійВчора на свято Теплого Олекси у храмі Гречківки були шановані гості. ![]() На фронт передали автомобільні шиниЗ нашого району на передову передали автомобільні шини, так необхідні захисникам на фронті.
У Смілі є вулиця названа на честь "українського Нострадамуса"
Вулиця і провулок імені Юрія Дрогобича знаходяться у приватному секторі на межі мікрорайонвв РПЗ і Богдана. Їх колишня назва Суворова.
До ХХ ст. його справжнє ім'я та національність були невідомі, натомість його знали як Джорджо да Леополі (лат. Georgius Drohobicz de Russia), себто Юрій зі Львова. Тепер ми знаємо, що при народженні його ім'я було Юрій Донат-Котермак і він народився у 1450 у Дрогобичі в сім'ї солевара. 7 лютого 1483 року у Римі вийшла його книга «Прогностична оцінка поточного 1483 року» (Iudicium pronosticon Anni MCCCCLXXX III) - перша відома друкована книга, написана українцем. Крім астрологічних прогнозів, тут були викладені відомості з географії, астрономії, метеорології, філософії. Цікаво, що автор подав визначені ним координати Вільнюса (Вільно), Дрогобича, Львова та низки міст Італії й Німеччини, а також певною мірою ознайомив європейців з країнами Східної Європи. Зокрема, у розділі «про становище Польщі» він підкреслює, що Львів і Дрогобич належать не до Польщі, а до Русі, під якою розуміє «Руське Королівство» — колишні володіння галицько-волинського короля Данила. Деякі твори Юрія Дрогобича дійшли до нас у вигляді копій. Так, у Парижі збереглися копії двох астрологічних трактатів Юрія Дрогобича, а в Баварській бібліотеці в Мюнхені — його прогноз на 1478 рік, переписаний німецьким гуманістом Г.Шеделем. Помер Юрій Дрогобич у м. Кракові 4 лютого 1494 року. Його іменем названі вулиці у Дрогобичі, Львові, Калуші, Краматорську, Смілі, одна з дрогобицьких шкіл, 17 курінь УПЮ та мандрівне радіо «Радіо Котермак». Також йому присвячена історична повість Ярослава Ісаєвича «Юрій Дрогобич»(1994) та «Безмежна доля» Имира Ельника (2014). В
На фото - пам'ятник вченому у Дрогобичі. Історичні відомості від Diaspora.ua ![]() |
Дійові особи
Василь ЗИМА
Про те, що ця війна довела раз і назавжди: сильна рука нікого не врятувала, врятували руки
Останні коментарі
|
|||||
|
Коментарі
Дякую, що попередній склад топонімічної комісії підтримав мою пропозицію назвати вул. ім. Юрія Дрогобича, а депутати проголосували за перейменування.