Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Agro robota

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

На сесії міської ради виділили по 2 мільйони постраждалим у Гречківці

На сесії міської ради виділили по 2 мільйони постраждалим у Гречківці

На порядок денний 78-ої сесії Смілянської міської ради було винесене 131 питання.Перше рішення, яке отримало підтримку депутатів, стосувалося...

Система безоплатної правничої допомоги шукає волонтерів та параюристів

Система безоплатної правничої допомоги шукає волонтерів та параюристів

Якщо ви прагнете допомагати вразливим категоріям населення і маєте трохи вільного часу, запрошують приєднатися до проєкту «Волонтер БПД»

Опалювальний період у Смілі завершується

Опалювальний період у Смілі завершується

На черговому засіданні виконавчого комітету вони прийняли рішення про офіційне завершення опалювального періоду 2023-2024 років 31 березня.

Смілянська міська лікарня потребує донорів для поповнення банку крові

Смілянська міська лікарня потребує донорів для поповнення банку крові

На сайті Смілянської міської ради опублікували потребу у донорах крові

Вночі над областю збили 6

Вночі над областю збили 6 "шахедів", одну крилату ракету, є влучання по об'єкту енергоінфраструктури

Практично всю ніч ворог тероризував нашу область з повітря. Частину атак нашим оборонцям вдалось відбити. На щастя, люди не постраждали.

Районна поліція знайшла неповнолітню Марію Кононенко

Районна поліція знайшла неповнолітню Марію Кононенко

Правоохоронці розшукали малолітню Кононенко Марію, яка зникла у Черкасах.

Йтиме дощ, подекуди з грозами

Йтиме дощ, подекуди з грозами

У найближчу добу нестійку та вітряну погоду Черкащини формуватимуть атмосферні фронти із заходу, які проявляться дощами, вдень подекуди з грозами.

У нашому районі рятувальники ліквідували 2 пожежі житлових будинків

У нашому районі рятувальники ліквідували 2 пожежі житлових будинків

За минулу добу, 26 березня, на території нашого району рятувальники ліквідували дві пожежі у житлових будинках.

 

Ukraine

 

Скільки нам треба пити води?

 

 

Два літри чи більше, чи достатньо чистої води, чи треба більше, бо вона потрапляє до нас із їжею та іншими напоями — на ці та інші питання відповідає нутриціолог Віктор Мандзяк.
Організм кожного з нас містить 25-28 літрів води, без неї нікуди. Тому навколо води та нашого здоров’я безліч наукових досліджень, висновки яких порівняно часто змінюються. То нам пропонують пити склянку води з медом, мовляв, це корисно, аж раптом ця порада виявляється хибною.
Нутриціолог та наш експерт Віктор Мандзяк, пояснює, чому «золоте правило» — два літри води на добу — не завжди працює.
Скільки води в нашому організмі?
Тіло середньостатистичної людини містить близько 42 літри води. Але матінка природа рівномірно розподілила та з розумом упакувала воду в ньому.
Також 28 літрів води є в клітинах організму. Хоч в нас тих клітин 30 трильйонів, вони не притуляються одна до одної щільно, між ними є простір, який теж заповнений водою, точніше 10,5 літрами води. Останні 3,5 літра — це плазма крові.
Коли ви з’їдаєте яблуко на вечерю, глюкоза за допомогою крові доставляється в міжклітинну воду мозку, а з неї потрапляє у воду клітини мозку нейрона. А вуглекислий газ, який утворився внаслідок роботи нейрона, рухається у зворотному напрямку: з клітини в міжклітинний простір, потім у кров, а з нею до легень і назовні. З цього видно, що вода нам життєво необхідна, без неї метаболізм був би неможливий.
Аби не померти, нам важливо, щоб кількість води в організмі залишалась незмінною, тобто коливалась в незначних проміжках. Але ми її постійно втрачаємо: із сечею, потом, диханням. Тому мусимо пити, щоб не висохнути, як таранька.
Тож скільки треба пити води?
Європейське агентство з безпеки харчових продуктів (EFSA) рекомендує споживати 2 літри води на добу для жінок і 2,5 літри для чоловіків. Правда, дуже схоже до інстаграмних рекомендацій? Але є але. Два літри — це все Н2О, яке потрапляє в організм: звичайна вода, солодкі газовані напої, компоти, соки, молоко, борщі, яблука, грушки, хліб і навіть м’ясо (ще десь 300 мл води утворюється в результаті метаболізму).
Мабуть, єдиний продукт, який не містить воду, це олія. Тож часто стається підміна понять: «організм людини має отримувати 2 літри води» — не те саме, що «треба пити 2 літри води».
Чи треба нам слухати EFSA і вираховувати кожен грам води, отриманої з горіха та кавуна? Звісно, ні. Адже норми усереднені. Хтось багато рухається — багато пітніє. Хтось вживає багато солі чи білка. Це все впливає.
Ми постійно втрачаємо воду. У результаті кров стає густішою, активуються спеціальні осморецептори судин і гукають до мозку: «Агов, керманичу! Бракує води в організмі!».
Мозок хутко утворює відчуття спраги та знижує виведення води із сечею. Ми п’ємо та менше дзюримо, в результаті рівень води в організмі відновлюється.
Тобто кількість води в організмі регулюється сама, без нашого контролю. Нам не треба неврастенічно фіксувати, скільки ми випили, в цьому нема сенсу.

Як зрозуміти, що організм потребує води?
Якщо сумніваєтесь в тому, хочете ви пити чи ні, налийте в склянку воду та зробіть один ковток. Якщо вода вам смакує — продовжуйте пити, якщо не смакує — ніколи не змушуйте себе пити.
Старші люди — виняток. Оскільки в старості погіршується чутливість до сигналів організму, старшим людям варто слідкувати за гідратацією організму. Найлегше це зробити, фіксуючи колір і кількість сечі.
Якщо сеча дуже концентрована та її менше, ніж 30 мл на годину, треба пити більше. Окрім того, нирки старших людей не можуть утворювати настільки концентровану сечу, як у молодих людей. Їхні нирки виводять продукти життєдіяльності з більшою кількістю води, що потребує відповідної компенсації у вигляді: рука — склянка води — рот.
Як вода може нашкодити?
Якщо ви намагаєтесь випити 35 мл/кг при своїй масі в 130 кг, будьте обачні. Нирки не можуть вивести з організму більше літри води за годину.
Вливаючи в себе воду в ім’я здоров’я, особливо в короткий проміжок часу (коли день закінчується, а норми не закриті), ви можете нею отруїтись і в найгіршому випадку досягти контрпродуктивного результату — померти.
Як це працює: ви п’єте більше води, ніж втрачаєте. Кров стає рідкою, і вода за градієнтом концентрації дифундує (просочується) в міжклітинний простір, а з нього — в клітини. Клітини стають великими, як кавуни. Привіт, набряку головного мозку. Отже, п’ємо за бажанням.

Із допису у ФБ

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Ігор ТАБУРЕЦЬ

Про роботу на обороноздатність країни

 

 

Олена МОНОВА

Про те, що війна завжди повертається туди, звідки прийшла

 

Марина ДАНИЛЮК-ЯРМОЛАЄВА

 

 

Про суть «мирних угод» в Стамбулі

 

 
 
Політика
Негайного відкриття реєстру декларацій не буде

06 вересня 2023, 17:32

2023 09 06 radaВчора Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 9534, яким відновлюється електронне декларування. Однак негайного відкриття реєстру декларацій не буде. За цю правку народні депутати не проголосували.


Економіка
Чого чекати від посівної-2024 та яким буде врожай

19 березня 2024, 17:41

Наприкінці лютого в Україні стартувала посівна кампанія. Станом на початок березня ярими зерновими вже засіяли 68 тис. гектарів у 12 областях


Суспільство
На сесії міської ради виділили по 2 мільйони постраждалим у Гречківці

29 березня 2024, 13:25

2024 03 29 sesНа порядок денний 78-ої сесії Смілянської міської ради було винесене 131 питання.
Перше рішення, яке отримало підтримку депутатів, стосувалося дострокового припинення повноважень депутата міської ради Ярослава Березаня за його особистою заявою.


Цікаво
Пацієнт "залізних легень" провів в апараті понад 70 років

28 березня 2024, 17:31

2024 03 28 legeniУ США у віці 78 років помер Пол Александер — один з останніх пацієнтів "залізних легень". Він провів в апараті понад 70 років — BBC.


Афіша
За ініціативи AI HOUSE у Львові відбудеться Generative AI Spring School для ML-спеціалістів

19 березня 2024, 16:35

2024 03 19 gener1Завдяки спільним зусиллям AI HOUSE та Факультету прикладних наук Українського католицького університету у Львові запрацює школа з генеративного штучного інтелекту. Навчальний курс триватиме з 11 по 16 березня.