Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Ukraine1

 

Стрічка новин

27 травня 2023, 09:05

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

 

 

Весна хоча і не стрімко, але впевнено набирає силу. Середній температурний фон тримається вищим за кліматичну норму, а окремі похолодання вже не такі тривалі та інтенсивні. Так, у минулі вихідні похолодало на 2-3º, але середньодобова температура 3º тепла перевищує норму на 2º!
Про це розповідає головний синоптик області Віталій Постригань.
За його словами, 27 березня зазвичай відбувається перехід середньодобової температури через +5º, з якої розпочинається активна вегетація озимини, а 12 квітня з переходом середньодобової температури через +8º закінчується опалювальний період.
«Цьогоріч у зв’язку із раннім початком весни ці переходи можливі дещо раніше – у період 21-24 березня. При прийнятті управлінських рішень про завершення опалювального періоду необхідно враховувати окремі прохолодні ночі в першій половині квітня», – говорить пан Віталій.
Він каже, що наразі по північних широтах знову починають рухатися хмарні атлантичні циклони, а їх теплі сектори посилять надходження теплого повітря, що додасть весні нового імпульсу. Тому температурний фон на поточному тижні очікується суттєво вищим за норму та буде відповідати клімату квітня.
«Перший з них пройде 21-22 березня з невеликим дощем та температурами вночі 6-8º, вдень 12-14º тепла. Адвекція тепла спровокує виникнення місцевих туманів.
Другий циклон 23-24 березня відзначиться достатньо високими температурами як вночі 8-10º так і вдень 16-18º тепла», – веде далі Віталій Постригань.
І додає, за попередніми розрахунками, у найближчі вихідні пройдуть суттєві дощі, можливі грози. Температурний фон тимчасово знизиться.
Нагадаємо, що сьогодні, 22 березня, всесвітній день водних ресурсів, який пройде під гаслом «Станьте тими змінами, які ви хочете бачити у світі». А завтра, 23 березня,– всесвітній метеорологічний день з темою «Майбутнє погоди, клімату та води крізь покоління», який відбувається під час відзначення 150-ої річниці заснування такого дня.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Дмитро КУХАРЧУК

 

Про визвольний наступ

 

 

Ігор ТАБУРЕЦЬ

Про активізацію в області різного штибу політиків

 

 

Олена НАГОРНА

Про шахрайство стосовно родин полонених і зниклих безвісти військовослужбовців