Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Agro robota

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

голова Національної комісії зі стандартів державної мови (НКСДМ)

Про іспит на рівень володіння державною мовою


- Проведення таких іспитів стало "історичною подією" для України. Очевидно, людей зареєструвалось більше ніж, ті, які змогли прийти. Кількість іспитових сесій щодня — три по всій Україні. Ми обрали стратегію планового входження в іспитовий процес".
Ці іспити необхідні для того, щоб громадянин чи посадовець міг гідно комунікувати від імені держави.

«Ми не перевіряємо знань, а лише встановлюємо, чи володіє громадянин мовою належно, чи ні", – пояснила Демська і наголосила, що такий іспит не є аналогом зовнішнього незалежного оцінювання, яке має на меті перевірити теоретичні знання.
"Одним із завдань, наприклад, є речення з пропусками та варіантами слів, які ви можете вставити в це речення. Ви вибираєте, яку конструкцію слід вибрати для того, аби речення звучало грамотно і коректно", – розповіла чиновниця.
Демська додала, що також у тесті є завдання, у яких необхідно дописати відсутні букви у словах: "Щось треба написати з великої літери, десь є подвоєння. Йдеться про слова, які ми зазвичай щоденно вбиваємо. Є завдання, де треба дібрати відповідники до слова з набору слів".
За словами голови Національної комісії зі стандартів державної мови, також у тестах є аудіювання: "Звучить аудіоряд до двох хвилин, претендент слухає й потім коротко має написати, про що йшлося, і висловити свою думку щодо того, погоджується він чи ні".
Відповідно до порядку проведення іспитів Національна комісія має 15 днів для визначення результатів.
"Тобто ми будемо намагатися максимально швидко це зробити. Ми проводили апробації, зокрема проведення пілотного іспиту в комісії. Ми отримали досить позитивні відгуки. Тим більше, багато людей спеціально не готувалися", — вказала експертка.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Ігор ТАБУРЕЦЬ

Про роботу на обороноздатність країни

 

 

Олена МОНОВА

Про те, що війна завжди повертається туди, звідки прийшла

 

Марина ДАНИЛЮК-ЯРМОЛАЄВА

 

 

Про суть «мирних угод» в Стамбулі