Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Ukraine1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Суспільство

Робота з перейменування вулиць Сміли продовжується

Члени топонімічної комісії на своєму черговому засіданні обговорили ще ряд вулиць та провулків із переліку визначених до перейменування.

 


По деяким із цих топонімів досі точаться дискусії. Десь треба ще уточнення від фахівців: чи милозвучна назва, чи вживається таке слово саме в українській мові, яке смислове значення тієї чи іншої запропонованої назви.
До своєї роботи, твердить голова комісії з питань найменування (перейменування) вулиць Лариса Петрушевець вони під[одять грунтовно і виважено. На чергове засідання запросили і представників мешканців вулиць Сміли, що брали участь у громадському обговоренні. Хотіли почути ще раз аргументи, чому люди не погоджуються на назву, запропоновану членами топонімічної комісії.
Із усіх запрошених на засідання з'явились лише делегати від вулиць Герцена та Крилова. Решта - проігнорували. Їх чекають на наступні засідання комісії. Бо, як зазначила Лариса Петрушевець, все ж прагнуть чути думку громади і вести з ними конструктивний діалог.
У своїй роботі члени топонімічної комісії чітко керуються концепцією топонімічної політики міста, що була прийнята ще у 2015-2016 роках. Тож прагнуть повертати історичні назви вулиць міста, закарбовувати імена видатних смілян та визначні події в історії міста, а також зробити топонімами Сміли імена науковців, письменників, історичних постатей загальноукраїнського маштабу.
І тут без просвітницької роботи серед містян не обійтись. Бо часто-густо люди, на жаль, дуже примітивно дивляться на процес перейменування вулиці. "Просто не хочемо", або "це буде коштувати грошей - не хочемо витрачатись" (хоча фахівці вже не раз пояснювали, що ніяких витрат мешканець вулиці не несе у разі зміни її назви), або "ми не знаємо хто це такий, чого його ім'ям будуть вулицю називати" і багато подібних реплік.
Коментуючи небажання мешканців вулиці Герцена перейменувати її на честь Михайла Драй-Хмари, один із членів топонімічної комісії Олександр Вівчарик зазначив: "Це видатний український науковець, літературознавець, перекладач, поет. Його фізично знищили російські завойовники на початку 20 століття. А зараз ми просто хочемо знищити пам'ять про цю людину вже в незалежній Україні, до якої він прагнув і про яку мріяв. Його земляки не хочуть, щоб називали на його честь вулицю. То чим це відрізняєть?"
Тож члени топонімічної комісії готові далі спілкуватись з містянами. Адже доля міста - це спільна відповідальність.
Загалом під час свого чергового засіданні топонімічна комісія розглянула13 назв вулиць і провулків. У результаті обговорення та голосування, члени комісії прийняли рішення перейменувати такі вулиці, враховуючи пропозицію мешканців:
- вулицю та провулок Крилова на вулицю Кожевну та Кожевний;
- вулицю та провулок Доватора на вулицю Загреблянську та Загреблянський;
- провулок Курчатова на провулок Гірський.
Щодо перейменування ще 5 вулиць члени комісії проголосували за топоніми, запропоновані раніше комісією як нові назви:
- вулицю Кударя на вулицю Залізничну;
- вулицю Герцена на вулицю Михайла Драй-Хмари;
- провулок Амурський на провулок Локомотивний;
- вулицю Курчатова на вулицю Будківську;
- вулицю Жигулівську на вулицю Костянтина Махачека.

Нагадаємо, що минулого місяця 45 вулиць Сміли вже отримали нові назви.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Ірина КАПТУР

Про те, що на фронті треба маскувальні сітки, мʼякі ноші, авто, а не окопні свічки

 

 

Валерій ЗАЛУЖНИЙ

Про День українського добровольця

 

 

Юлія БАРАНЬКО

 

8 березня

 

 

 

 
 
Політика
Відбулась сесія міської ради, на якій депутати проголосували за 52 питання порядку денного

20 квітня 2022, 17:25

20 квітня у малому залі Будинку рад відбулась 41-ша сесія Смілянської міської ради. На порядок денний винесли 52 питання, які перед цим були опрацьовані на постійних депутатських комісіях.


Економіка
Як українки підтримують бізнес-середовище

26 березня 2023, 15:20

2023 03 26 business ladyВід початку повномасштабної війни тисячі українок вступили до лав ЗСУ, почали активну волонтерську діяльність та допомагають державі на різних фронтах, економічному в тому числі


Суспільство
Бійцям на передову передали 5 позашляховиків

27 березня 2023, 09:24

2023 03 27 avtoНашим захисникам на фронт передали чергову партію автомобілів. Цього разу на передову вже поїхали 5 позашляховиків.


Цікаво
Валерій Залужний показав, як ЗСУ завдали удару по десантних кораблях окупантів

26 березня 2023, 17:15

2023 03 26 korablГоловнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний показав, як рік тому в порту тимчасово окупованого Бердянська українські сили завдали удару по десантних кораблях окупантів.


Афіша
Не пропустіть 17 березня концерт-феєрію ЗАЧАРУЙ

16 березня 2023, 12:23

2023 03 16 zacharУ Смілянському міському будинку культури відбудеться концерт-феєрія "Зачаруй".
У програмі: музичні перлини українських та зарубіжних композиторів 20-21 століть