Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Афіша

Літня нестабільність і маніпулятивні прогнози

 

 

От і дочекалися - вихідні будуть по-справжньому літніми, але із небезпечними явищами. Детальний прогноз вже готовий, але зараз розберемо важливу тему.
На цьому наголошує головний синоптик області Віталій Постригань.
За його словами, теплий сезон лише стартував, а в медіа всі кому заманеться «прогнозують» небувало жарке літо з екстремальними +50, жорсткі посухи і навіть, вже перескочивши пів року - добралися до нібито теплої наступної зими.
«Це в комплексі із інформаційним нагнітанням ні в які ворота не лізе. Так от. Спираємося на достовірні джерела і за даними NASA EarthData, наприкінці минулого травня біля узбережжя Перу зафіксовано потужну морську спеку і температура поверхні океану тут перевищила норму більш як на 3°. Такі відхилення впливають на глобальну циркуляцію атмосфери, змінюючи характер погодних процесів далеко від Тихого океану. До чого це нам? Кліматологи наголошують - роки з подібними океанічними аномаліями в Україні супроводжувалися як м'якими, так і доволі холодними зимами. У цій складній математичній задачі ще багато невідомих. А тому, зараз стверджувати якою буде наступна зима – передчасно», - говорить пан Віталій.
І додає, для нашої місцевості набагато відчутнішими є глобальні зміни клімату та їх регіональні прояви. До прикладу, влітку окрім зростання середньої температури повітря, все більше фіксується кількість спекотних днів і довша тривалість хвиль спеки. А дощі все більше носять зливовий характер та нерівномірний розподіл. Зросла і кількість гроз, смерчів та граду. Ці явища локальні, але їхня частота невпинно зростає, а економічні збитки в світі щороку збільшуються.
«От саме ці тенденції мають значний вплив, ніж далекі аматорські прогнози на майбутню зиму. Тому залишаємо дослідження глобальних процесів вченим, не сприймаємо ті маніпуляції і переходимо до найближчої синоптичної перспективи», - веде далі Віталій Постригань.
Він каже, що зараз атмосфера нашого регіону знаходиться під впливом антициклону з північного сходу. А це значить – сьогодні на Черкащині сухо та сонячно, справжнє літо. Із температурами вночі 12-17°, а вдень довгоочікуваних 24-29°. Проте, в другій половині дня, із наближенням фронтального розділу із заходу, прогнозуються місцями короткочасні грозові дощі.
«А в неділю та понеділок, 7-8 червня, Черкащина перебуватиме в зоні висотного циклону та атмосферних фронтів. Очікуємо грозові дощі різної інтенсивності, місцями будьте готові до випадіння граду та шквалистого посилення вітру до небезпечних 17-22 м/с.», - зазначає пан Віталій.
І підсумовує, за даними провідних світових прогностичних моделей, на наступному тижні стійкої погоди очікувати не варто, як і виснажливої спеки. Погода на різний смак: дощі для аграріїв, сонце для прогулянок і достатньо тепла для всіх, хто чекав справжнє літо.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Віталій ПОРТНИКОВ

Про псевдоісторичні маніпуляції російського президента

 

 

Валерій ЧАЛИЙ

Про те, що на болотах розуміють лише силу

 

 

Віктор ТАРАН

Taran

Про природу коронавірусу

 

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Курс валют наприкінці липня: чи варто чекати долар по 45 гривень і чому експерти не радять продавати євро

23 липня 2026, 17:34

Чи може долар зрости до 45 гривень і що буде з євро до кінця липня? Попри відносну стабільність валютного ринку, фінансисти радять уважно стежити за кількома чинниками, які можуть вплинути на курс найближчим часом.


Суспільство
Громади району попрощалися із 12 Героями- земляками, які загинули на війні з російськими окупантами

04 серпня 2026, 10:24

Наш район провів в останню путь дванадцятьох захисників України, які віддали свої життя за свободу та незалежність нашої держави на війні з російськими окупантами. Громади району схилили голови у скорботі, прощаючись із Героями, які мужньо боронили Україну та до останнього подиху залишалися вірними військовій присязі й українському народові.


Цікаво
Як ліберальна диктатура та геополітичні гієни розчиняють народи Європи

03 серпня 2026, 17:37

2026 08 03 diktКоли народи добровільно здають свої кордони, вони перестають бути народами. Те, що ми спостерігаємо сьогодні на узбережжі Лампедузи, в лісах на кордонах із Білоруссю, а тепер і в іспанській Сеуті — це не гуманітарна криза. Це фінальна стадія інституційного самогубства цілої цивілізації.


Афіша
У Смілі дітей запрошують до «Кита»: на Центральній площі влаштують святкову програму

08 липня 2026, 15:27

2026 07 08 svyato11 липня на Центральній площі Сміли відбудеться незвичайний дитячий захід, організований церквою «Блага Вість».