Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Афіша

Над нашим краєм пролягає шлях фінського беркута до Африки: не вбивайте його

 

 

Сучасні технології дають змогу вивчати фауну птахів свого краю, не виходячи з хати. Приміром, над нашим краєм пролягає повітряний пташиний шлях на південний захід. Завдяки супутниковому передавачу орнітологи зафіксували, як ним пролітав молодий фінський беркут.
Про це у ФБ повідомляє Віталій Грищенко, заступник директора з наукової роботи Канівського природного заповідника.
Що цікаво, зазначає він, на початку листопада бачили іншого беркута, що летів на південний захід, в околицях села Софіївка Черкаського району. Тобто якраз у ці дні йшов проліт цих птахів у нашій місцевості.
«Як видно з карти, наведеної на сайті BirdLife Finland, у кінці жовтня беркут із передавачем перетнув кордон України в Чернігівській області. 9.11 долетів до Черкащини. Поступово, не поспішаючи, переміщувався на південний захід. До 30 листопада долетів до західної межі області. І там наші доблесні співвітчизники його вбили», – говорить пані Віталій.

 

 


І додає, коли сигнал почав надходити з однієї точки, фінські орнітологи попросили київських колег знайти птаха. Рентген показав наявність у його тілі мисливського шроту. Україна в черговий раз зганьбилася на всю Європу та й весь цивілізований світ. На жаль, це вже не перший такий випадок.
«Нагадаю, що беркут - вид із Червоної книги України. Теоретично за його вбивство має накладатися не тільки штраф, а й велика грошова коменсація. Але все це в теорії. На практиці - боротьба з браконьєрством і охорона рідкісних видів залишається в нас на рівні розмов і побажань», – підсумовує Віталій Грищенко.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Оксана ГУЦУЛ

Gucul

Про діалог влади з народом

 

 

Віталій ПОРТНИКОВ

Про псевдоісторичні маніпуляції російського президента

 

 

Валерій ЧАЛИЙ

Про те, що на болотах розуміють лише силу

 

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Кому нараховуватимуть мінімальне податкове зобов'язання за землю у 2026 році

04 серпня 2026, 17:27

2026 08 03 mpzГоловне управління ДПС у Черкаській області нагадало фізичним особам про особливості нарахування мінімального податкового зобов'язання (МПЗ) за земельні ділянки сільськогосподарського призначення.


Суспільство
Після 21 місяця невідомості ДНК-експертиза підтвердила загибель захисника зі Сміли

04 серпня 2026, 16:55

2026 08 05 VolodimirЗа результатами експертизи ДНК підтверджено загибель нашого земляка, солдата Володимира Володимировича Курашова, 1985 року народження, який до останнього подиху залишався вірним військовій присязі та Україні.


Цікаво
Як ліберальна диктатура та геополітичні гієни розчиняють народи Європи

03 серпня 2026, 17:37

2026 08 03 diktКоли народи добровільно здають свої кордони, вони перестають бути народами. Те, що ми спостерігаємо сьогодні на узбережжі Лампедузи, в лісах на кордонах із Білоруссю, а тепер і в іспанській Сеуті — це не гуманітарна криза. Це фінальна стадія інституційного самогубства цілої цивілізації.


Афіша
У Смілі дітей запрошують до «Кита»: на Центральній площі влаштують святкову програму

08 липня 2026, 15:27

2026 07 08 svyato11 липня на Центральній площі Сміли відбудеться незвичайний дитячий захід, організований церквою «Блага Вість».