Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Вчитель написав пост у ФБ і одержав догану

В Умані – освітянський скандал. Тамтешньому вчителю міської школи №1 Ігорю Соболенку оголосили догану. А все почалося після того, як пан Ігор розмістив у ФБ свій допис про реформування шкіл у місті.
«Майбутні першокласники чотирьох шкіл міста Умань (№№1, 3, 4, 9) днями дізналися, що у ці школи вони, скоріш за все, не підуть. Те саме дізналися школярі 9-х класів десяти уманських шкіл. Оскільки міська рада оприлюднила проєкт рішення, яким реформує заклади освіти міста», – йдеться у дописі Ігоря Соболенка.

Він зазначає, що «ледь не щодня змінюються плани у приймаючих рішення — то одні школи закривають, як до останнього вони планували вчинити із ЗОШ №8, то за інші беруться».
«До початку навчального року залишилось 4 місяці, а першокласники і їхнi батьки поняття не мають, де вони зможуть здобувати освіту. Ще понад 800 учнів 10-11 класів уже наступного навчального року потрібно буде розмістити в трьох школах (у рештах 10 шкіл старші класи не набиратимуть), що фізично неможливо», — констатує Ігор Соболенко.
І називає цинічним перший пункт розпорядження міськради про «проведення роз’яснювальної роботи серед учасників освітнього процесу щодо реорганізації закладів освіти», та від імені батьків і вчителів просить обґрунтування таких рішень. Зокрема, уточнює, показати скільки зекономить на цьому бюджет, чи є громадське обговорення проєкту рішення, висновки профільної комісії міськ¬ради, та просить показати нову територію обслуговування закладів освіти, нові школи, їдальні, класні кімнати, у яких через 4 місяці будуть вчитися уманські діти.
«Чи ви сподіваєтеся, що запхаєте наших дітей у коридори чи непристосовані приміщення інших шкіл, і ми ці приміщення швиденько за свої гроші поремонтуємо?» – запитує Ігор Соболенко.
Після публікування поста у соціальній мережі «Фейсбук», стверджує уманський вчитель, «за лічені хвилини розпочалося службове розслідування і було написано наказ по управлінню та створено комісію». «Щоб ви зрозуміли — на все пішло не більше 15-20 хвилин. Я за 26 років у школі ніколи не бачив, щоб так оперативно реагували керманичі освіти на проблеми нашої чи якоїсь іншої школи. На підставі телефонного звернення народного депутата Антона Яценка. Так, саме так написано в Акті– за телефонним дзвінком нардепа», – обурюється Ігор Соболенко.
Члени комісії з представників управління освіти та молодіжної політики Уманської міської ради «винесли вердикт, що вчитель під час уроку перебував у соціальній мережі, а інформація, яку він написав, створює соціальну напругу».
Словом, комісія винесла Ігорю Соболенку догану, бо він під час уроку опублікував інформаційний пост, в якому поширював недостовірну інформацію щодо закриття ЗОШ №1 і №4. В акті також iдеться про те, що «активне користування соцмережею «Фейсбук», а саме публікація постів під час освітнього процесу, суперечить морально-етичному кодексу педагога».

 

2021 05 12 post


Наразі освітянський скандал в Умані цим не вичерпався. За словами Ігоря Соболенка, уманські вчителі та батьки збираються під стінами міської ради провести протестний мітинг, на якому вимагатимуть від місцевої влади зупинити «освітній геноцид».

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Марина ДАНИЛЮК-ЯРМОЛАЄВА

 

Про мітинги не за персоналії, а за порядок в армії

 

Олександр ШВЕЦЬ

shvec

Про те, що визначено найпопулярніші чоловічі та жіночі імена, якими найчастіше називали новонароджених дітей

 

Юлія ДАНИЛЬЧЕНКО

Про те, що вік та супутні йому зміни – це нормально

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Курс валют наприкінці липня: чи варто чекати долар по 45 гривень і чому експерти не радять продавати євро

23 липня 2026, 17:34

Чи може долар зрости до 45 гривень і що буде з євро до кінця липня? Попри відносну стабільність валютного ринку, фінансисти радять уважно стежити за кількома чинниками, які можуть вплинути на курс найближчим часом.


Суспільство
Африка - спонсор сильної спеки, що насувається

31 липня 2026, 19:16

Сумнівів немає і вже всі поінформовані - спека насувається. а тепер нам важливо – її інтенсивність та тривалість.


Цікаво
100 гривень за літр? Чому в Україні дорожчає пальне

30 липня 2026, 17:43

Україна зіткнулася з новою хвилею подорожчання пального. Причин одразу кілька: загострення ситуації на Близькому Сході, дефіцит нафтопродуктів у Європі, високий попит під час жнив та логістичні проблеми.


Афіша
У Смілі дітей запрошують до «Кита»: на Центральній площі влаштують святкову програму

08 липня 2026, 15:27

2026 07 08 svyato11 липня на Центральній площі Сміли відбудеться незвичайний дитячий захід, організований церквою «Блага Вість».