Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Для переселенців відкрили курси української мови

«Лагідна українізація» – так називаються курси української мови, які відкрили для переселенців у Черкасах.

 


Як повідомляють у громадській організації «Україна НА ЧАСІ» - Spotlight on Ukrainе, яка реалізує цей проект, опанувати рідну мову та розмовляти українською вишукано внутрішньо переміщеним особам, які знайшли прихисток в Черкасах, допоможуть викладачі української мови Інна Лисяна та Світлана Майстренко.
на курсах української мови «Лагідна українізація».
Їх проводять в рамках реалізації проєкту «Інтеграційний хаб «Черкаси – твоє місто» за підтримки департаменту соціальної політики міської ради в межах програми «Стійкість», яка упроваджується Фонд Східна Європа у консорціумі неурядових організацій на чолі з European Union in Ukraine у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу.
На першому занятті учасникам групи дали загальне уявлення про спілкування та мовлення, а також ознайомили з вітальними конструкціями та звертаннями, які використовують у різний час доби різних куточках України.
Як наголошує кандидат філологічних наук, доцент і викладач курсів Світлана Майстренко, мова сьогодні – це не просто свідомий вибір, а відповідальність і вияв почуття патріотизму.
«Мова – це генетичний код нації, її історія, її ментальність, дух і свобода. На жаль, так сталося історично, що протягом останніх 300 років українська мова зазнавала нещадного утиску. Більше 100 указів за цей період забороняли українське друковане слово. Тому, на жаль, і маємо сьогодні таку ситуацію», – говорить пані Світлана.
За її словами, курси «Лагідної українізації» допоможуть не лише опанувати рідну мову, а й говорити української вишукано.
Курси триватимуть протягом 3 місяців і проходитимуть у Будинку культури імені І. Кулика двічі на тиждень. Завдяки ним внутрішньо переміщені особи зможуть покращити рівень володіння української мовою, вивчити українську граматику, розширити свій словниковий запас і підвищити рівень розмовної практики.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Оксана ГУЦУЛ

Gucul

Про діалог влади з народом

 

 

Віталій ПОРТНИКОВ

Про псевдоісторичні маніпуляції російського президента

 

 

Валерій ЧАЛИЙ

Про те, що на болотах розуміють лише силу

 

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Кому нараховуватимуть мінімальне податкове зобов'язання за землю у 2026 році

04 серпня 2026, 17:27

2026 08 03 mpzГоловне управління ДПС у Черкаській області нагадало фізичним особам про особливості нарахування мінімального податкового зобов'язання (МПЗ) за земельні ділянки сільськогосподарського призначення.


Суспільство
Юний шахіст із Києва провів у Смілі сеанс одночасної гри

05 серпня 2026, 16:28

2026 08 05 shahiУ шаховому клубі «Вертикаль» 1 серпня відбувся сеанс одночасної гри в шахи, присвячений Міжнародному дню шахів. Про це розповів керівник клубу «Вертикаль», тренер Анатолій Карчевський.


Цікаво
Порцелянове диво на Вознесенському узвозі

05 серпня 2026, 17:46

2026 08 05 divoМинулої суботи нам раптом захотілося побачити щось красиве. Без особливого плану почали шукати, куди піти в Києві. У Facebook випадково натрапили на запрошення до Музею порцелянових фігур. Майже одразу я туди зателефонувала. Привітний голос запропонував зручний час екскурсії. І вже за три години ми переступали поріг музею.


Афіша
У Смілі дітей запрошують до «Кита»: на Центральній площі влаштують святкову програму

08 липня 2026, 15:27

2026 07 08 svyato11 липня на Центральній площі Сміли відбудеться незвичайний дитячий захід, організований церквою «Блага Вість».