Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

У лісі біля Будо-Макіївки лунала молитва

–Цього свята немає в офіційному церковному календарі: воно живе у вдячній народній пам'яті й щороку збирає чимало людей біля джерела Пресвятої Богородиці, що сховане в лісовому урочищі поблизу села Будо-Макіївка.

 

2017 06 26 джер


За традицією ця подія відбувається у 10-ту п'ятницю після Великодня: цьогоріч цей день припав на другий тиждень Петрового посту. Достеменно відомо, що шанування дивного з'явлення Божої Матері у цьому місці відзначається ще з початку минулого століття. Сама ж ця подія, за переказами, сталася значно раніше і зберігається у народній пам'яті.
— Божа Матір часто з'являлася саме там, де серця людей були сповнені святою вірою, а самі люди потребували небесної допомоги, — зауважив благочинний Смілянського округу протоієрей Петро Дмитрук, звертаючись до вірян, які прийшли до святого джерела цієї п'ятниці.
Лабораторними дослідженнями доведено унікальні властивості, склад кришталево чистої води, що б'ється у глибині яру. Люди ж свідчать про те, що вона є насправді святою, бо допомагає у хворобах, різноманітних тілесних і духовних немощах.
Священики Сміли, які приїхали сюди, звершили біля джерела Божественну літургію, а після неї — чин освячення води. Кожен, хто прийшов на молитву і свято, поніс із собою додому частинку цієї великої святині.
Останніми роками це заповітне місце набуло завершеного та естетичного вигляду: побудовано капличку, охайну криницю, звідки можна черпати воду, встановлено хреста, розчищено дорогу від села. Усе це є заслугою священиків, які служили настоятелями Свято-Михайлівського храму у Будо-Макіївці: протоієрея Олексія Лукаша, протоієрея Олександра Кишенька та ієрея Михайла Бучка. Саме дбанням цих батюшок вдалося згуртувати вірян на добру справу, залучити благодійників. До речі, для отця Михайла сьогоднішній день був останнім днем його служіння тут, а тому надзвичайно зворушливим: за тиждень він залишає свою паству, щоби продовжити пастирське служіння далеко за океаном — у Сполучених Штатах Америки, куди переїжджає.

Джерело: Черкаська єпархія УПЦ

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Віталій ПОРТНИКОВ

Про псевдоісторичні маніпуляції російського президента

 

 

Валерій ЧАЛИЙ

Про те, що на болотах розуміють лише силу

 

 

Віктор ТАРАН

Taran

Про природу коронавірусу

 

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Курс валют наприкінці липня: чи варто чекати долар по 45 гривень і чому експерти не радять продавати євро

23 липня 2026, 17:34

Чи може долар зрости до 45 гривень і що буде з євро до кінця липня? Попри відносну стабільність валютного ринку, фінансисти радять уважно стежити за кількома чинниками, які можуть вплинути на курс найближчим часом.


Суспільство
У ДТП загинули обидва водії, пасажирку госпіталізували

04 серпня 2026, 11:27

2026 08 04 avar1На Уманщині зіткнулися два автомобілі: загинули обидва водії, пасажирку госпіталізували.


Цікаво
Як ліберальна диктатура та геополітичні гієни розчиняють народи Європи

03 серпня 2026, 17:37

2026 08 03 diktКоли народи добровільно здають свої кордони, вони перестають бути народами. Те, що ми спостерігаємо сьогодні на узбережжі Лампедузи, в лісах на кордонах із Білоруссю, а тепер і в іспанській Сеуті — це не гуманітарна криза. Це фінальна стадія інституційного самогубства цілої цивілізації.


Афіша
У Смілі дітей запрошують до «Кита»: на Центральній площі влаштують святкову програму

08 липня 2026, 15:27

2026 07 08 svyato11 липня на Центральній площі Сміли відбудеться незвичайний дитячий захід, організований церквою «Блага Вість».