Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Напишіть листи українцям, які за гратами у Росії

Звертаюсь до усіх: приділіть кілька хвилин свого часу і прочитайте це. Бо за цим ціле людське життя. Що робити потім - залежить лише від ваших особистих переконань та принципів. .
Напишу коротко і без пафосу, тому всі ваші висновки і рішення нехай будуть виважені і свідомі.
Ще з осені минулого року триває акція "Напиши листа українцям за гратами, яких з Криму вивезли на північ Росії". Правозахисники називають шість прізвищ наших співвітчизників, про яких відомо, що їх перевели із закладів обмеження волі у Криму до віддалених колоній десь у пустелях чи у вічній мерзлоті сусідньої Росії.
Практично усі люди хворі, але там у колонії вони не отримують жодної медичної допомоги. Їх карають за найменшу провину і жодної надії на якусь підтримку чи визволення у них поки що немає. Тож доброю підтримкою є для них листи, що приходять з волі.
Перед новим роком я написала за адресою, вказаною правозахисником, і нещодавно отримала відповідь. Це лист Валерія Макарова. Крім нього там ще є інші українці. Правозахисники намагаються хоч щось зробити для них, адже переконані, що активне листування - це поки що єдиний дієвий спосіб показати, що про них пам'ятають і роблять щось для їх повернення в Україну.

 

2017 07 31 лист


У листах Валерій Макаров описує похмурий побут, життя за гратами та зізнається, що, аби легше було переносити ув’язнення, пише вірші. А ще просить писати йому та його матері. Адже для неї підтримка не менш важлива, ніж для нього.
Якщо зберетеся писати йому, то вкладайте до листів кілька чистих конвертів з марками. Підтримайте нашого співвітчизника хоча б словом, воно також має силу.
І наостанок, я звернулася з листом і до правозахисниці Олександри Матвійчук з «Євромайдан SOS», можливо, вона з командою також зможе з’ясувати, чи можна зробити для цих людей щось більше.
Ось така прелюдія до похмурої симфонії. А нижче - посилання на опис ситуації у ЗМІ про те, як там молотять жорна "правосуддя".

https://humanrights.org.ua/…/u_rosiji_ukrajincja_zaprotoril…
https://humanrights.org.ua/…/pravozahisnik_prosit_pisati_li…

Анна Серватінська

scroll back to top

Коментарі  

dammoen
0 #2 dammoen 30.07.2017, 22:25
Адресат писем:
Макаров В.В.
ул Ленина 28 ФКУИК-1 отряд №7
пос. Тлюстенкабль Теучежский р-н Республика Адыгея
Россия
385 228
Писать на русском, так как письма на украинском ему могут просто не отдать как письма на иностранном языке.
Цитата
dammoen
0 #1 dammoen 30.07.2017, 22:17
Дякую за поширення, Але ж Ви адресу викладіть. Вона була на фото конверту.
Цитата

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Марина ДАНИЛЮК-ЯРМОЛАЄВА

 

Про мітинги не за персоналії, а за порядок в армії

 

Олександр ШВЕЦЬ

shvec

Про те, що визначено найпопулярніші чоловічі та жіночі імена, якими найчастіше називали новонароджених дітей

 

Юлія ДАНИЛЬЧЕНКО

Про те, що вік та супутні йому зміни – це нормально

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Курс валют наприкінці липня: чи варто чекати долар по 45 гривень і чому експерти не радять продавати євро

23 липня 2026, 17:34

Чи може долар зрости до 45 гривень і що буде з євро до кінця липня? Попри відносну стабільність валютного ринку, фінансисти радять уважно стежити за кількома чинниками, які можуть вплинути на курс найближчим часом.


Суспільство
Африка - спонсор сильної спеки, що насувається

31 липня 2026, 19:16

Сумнівів немає і вже всі поінформовані - спека насувається. а тепер нам важливо – її інтенсивність та тривалість.


Цікаво
100 гривень за літр? Чому в Україні дорожчає пальне

30 липня 2026, 17:43

Україна зіткнулася з новою хвилею подорожчання пального. Причин одразу кілька: загострення ситуації на Близькому Сході, дефіцит нафтопродуктів у Європі, високий попит під час жнив та логістичні проблеми.


Афіша
У Смілі дітей запрошують до «Кита»: на Центральній площі влаштують святкову програму

08 липня 2026, 15:27

2026 07 08 svyato11 липня на Центральній площі Сміли відбудеться незвичайний дитячий захід, організований церквою «Блага Вість».