- Деталі
-
Суспільство
Вкотре здивував своєю майстерність черкаський митець Микола Теліженко. Непересічний майстер української витинанки створив карту України для президентської бібліотеки в Каїрі.

І коли наприкінці квітня Міністр закордонних справ України Павло Клімкін здійснив візит до Єгипту, він вручив своєму колезі – міністру закордонних справ Єгипту Самеху Шукрі карту-витинанку для президентської бібліотеки. Єгипетську сторону робота нашого земляка – митця з Черкас вразила до глибини душі.

«Ми не мали сумніву, що наш задум знайде геніальне втілення. МЗС України щиро дякує за кропітку роботу, яку пан Микола здійснював протягом місяця, враховуючи всі наші побажання і особливості подарунку. Однак, мапа не була би такою унікальною, якби до віртуозного володіння ножицями майстер не вклав у твір найдорожче - свою душу», – йдеться на сайті культурної дипломатії України від МЗС.
У МЗС наголошують, що український скульптор, графік, заслужений художник України Микола Теліженко – справжній майстер української витинанки, який зумів піднести її від хатнього рукомесла до образотворчої монументальності.
Сам же митець каже, що витинанка для нього - це як молитва, це та техніка, у якій він реалізовує свої думки.