Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Agro robota

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Неймовірна подорож Тясминським каньйоном

 

У цьому відео – неймовірна подорож Тясминським каньйоном, який розташований в сусідній Кам’янці.
Про це повідомляє #Подорожуй_Черкащиною.
Деякі вчені схиляються до думки, що Тясминський каньйон – це наслідки танення льодовика. А Тясмин з’явився на місці великих каналів, проритих унаслідок ходу льодовика. Є версія, що він утворився з трьох річок, що злилися в одну після льодовикового періоду. Розповідають, що колись давно на території теперішніх Кам'янського і Олександрійського районів упав великий астероїд. І в кратері, що утворився, налилося озеро, що існувало кілька мільйонів років. Два мільйони років тому вода з нього почала витікати. Вік протерозойських гранітів, на яких утворений каньйон, оцінюється у два мільярди років.
Скелі каньону поросли рідкісним татарським і американським кленом, папороттю і мохами, що зрошуються вапняковими водами. Невеликі за розмірами і непомітні з висоти людського зросту ці рослини відіграють важливу роль у природі. Цікавою біологічною особливістю цих мохів є те, що вони при несприятливих посушливих умовах згортаються в „трубочки” і в такому стані можуть перебувати багато років, не втрачаючи життєдіяльності.
Перевагою Тясминського каньйону є те, що по ньому можна поплавати на човні, також є пішохідний маршрут, щоб пройтися самому довкола каньйону та роздивитися красу. Всюди є вказівники з написами, що і де розташовано, та як туди дійти.
Свого часу ця дивовижна місцина надихала Чайковського та Пушкіна. Відпочивши у цій красі серед лісостепу, вони заряджалися емоційно і творили з подвійним натхненням.
Композитор приїздив у Кам’янку впродовж 28 років, адже тут жила його рідна сестра Олександра Іллівна Давидова, котра вийшла заміж за сина декабриста.
Пушкін двічі побував у Кам'янці, у 1820 і 1822-му роках. Написав тут кілька поетичних творів, багато часу проводив у родинній бібліотеці Давидових, брав участь у серйозних політичних дискусіях.
Пливучи каньйоном, можна побачити і знамениту Пушкінську скелю (скеля з рожевого граніту, де, за оповідями, любив відпочивати і творив знаменитий поет), і характерне для степової місцевості різнотрав’я, що у червні терпко пахне чебрецями й дикою шавлією.
Більше дивіться у сюжеті:

 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Ігор ТАБУРЕЦЬ

Про роботу на обороноздатність країни

 

 

Олена МОНОВА

Про те, що війна завжди повертається туди, звідки прийшла

 

Марина ДАНИЛЮК-ЯРМОЛАЄВА

 

 

Про суть «мирних угод» в Стамбулі

 

 
 
Політика
Негайного відкриття реєстру декларацій не буде

06 вересня 2023, 17:32

2023 09 06 radaВчора Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 9534, яким відновлюється електронне декларування. Однак негайного відкриття реєстру декларацій не буде. За цю правку народні депутати не проголосували.


Економіка
Чого чекати від посівної-2024 та яким буде врожай

19 березня 2024, 17:41

Наприкінці лютого в Україні стартувала посівна кампанія. Станом на початок березня ярими зерновими вже засіяли 68 тис. гектарів у 12 областях


Суспільство
У нашому районі рятувальники ліквідували 2 пожежі житлових будинків

28 березня 2024, 16:27

2024 03 28 pogegЗа минулу добу, 26 березня, на території нашого району рятувальники ліквідували дві пожежі у житлових будинках.


Цікаво
Пацієнт "залізних легень" провів в апараті понад 70 років

28 березня 2024, 17:31

2024 03 28 legeniУ США у віці 78 років помер Пол Александер — один з останніх пацієнтів "залізних легень". Він провів в апараті понад 70 років — BBC.


Афіша
За ініціативи AI HOUSE у Львові відбудеться Generative AI Spring School для ML-спеціалістів

19 березня 2024, 16:35

2024 03 19 gener1Завдяки спільним зусиллям AI HOUSE та Факультету прикладних наук Українського католицького університету у Львові запрацює школа з генеративного штучного інтелекту. Навчальний курс триватиме з 11 по 16 березня.