Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Учіть математику

 

Чому математика в школі важливіша за "Плетіння бісером", "Основи підприємництва" чи "Етику однієї із релігій"?
Одразу уточню, що мова іде про розумний підхід до викладання математики. Не оте, що я часто спостерігаю в своїх студентах - зазубрити алгоритм і намагатися вгадати, який із них підібрати для цієї задачі. Певні базові принципи дійсно потрібно запам'ятовувати. Але це більше логічно-мисленеві прийоми та "базовий калькулятор" ніж чіткий і однозначний шлях розв'язання.
Уміти рахувати усно і знати табличку множення теж дуже важливо. Під час розв'язання ти не перериваєш мислиннєвий потік на те, щоб взяти в руки смартфон. Тому відмова від навичок усного обрахунку не дає іншої альтернативи, ніж зазубрювання способів розв'язку типових задач. Формули і теореми забудуться, але прокатана дорога до розв'язання різнотипних задач в свідомості залишиться назавжди. Це найважливіший здобуток від розумного вивчення математики в школі. Наведу приклад.
Ви вже стривожилися заголовками українських видань про те, що вакцини не працюють (на прикладі Ізраїля)? Попустіться. Пояснюю на пальцях.
Припустимо, що вакцина дає захист у 97% випадків. На ті три відсотки припадають здебільшого люди із імунодифіцитом, різними порушеннями кровотворної системи і з серйозними гормональними розладами часто на фоні поважного віку. Якщо ви вакцинували 1 млн людей, скільки із них буде в зоні ризику? 30 тисяч (населення Ізраїлю 9,1 млн). Якщо ви вакцинували майже все населення скільки людей буде в зоні ризику? Теж трохи більше за 30 тисяч. То яке співвідношення між вакцинованими і невакцинованими буде в лікарні? Більшість будуть вакциновані. Чому? Тому, що є 3%, у яких вакцина не спрацює, та дуже невелика частка ще не вакцинованих. І ось вам факти: серед хворих вакцинованих в Ізраїлі 40% мають імунодефіцит, 24% рак, 48% діабет, 27% серцеву недостатність .
Учіть математику!

 

 

Іван Хомяк, викладач Житомирського державного університету імені Івана Франка

Із допису у ФБ

scroll back to top

Коментарі  

Олександр К.
0 #1 Олександр К. 17.09.2021, 21:55
Згоден з автором. Математика потрібна. І багато пояснює.
Але, на жаль, частина (велика) людей цього не розуміє. І кажуть - мені не дається математика. Хоча правильніше говорити "Я тупий". І багато хто згадує інтеграли, які не пригодилися. Хоча не кажуть, як ім пригодилися присідання чи стрибки на уроках фізкультури.
А пояснення приведене правильне. Тільки не сказано, що 3% населення Ізраїлю -273 тисячі. І бажано ще факти.
Цитата

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Банер Сміла ЮА

 

Дійові особи

Сергій АНАНКО

Про те, чому у Смілі не розпочали вчасно опалювальний сезон

 

 

Людмила КОЗЛОВСЬКА

 

Обов’язково носіть маски і слідкуйте за сатурацією!

 

 

Олександр ТОПОЛЬСЬКИЙ

 

Зараз пацієнти ще складніше хворіють на covid

 

 

 
 
Політика
Сьогодні на сесії депутати обговорювали скандал із конкурсом на посади керівників закладів культури Сміли

19 липня 2021, 13:26

2021 07 19 sesiya19 липня відбулась 19-та позачергова сесія міської ради. І хоча на порядку денному стояли питання щодо ліквідації відділу охорони здоров’я, депутати більше обговорювали нещодавній конкурс на посади керівників закладів культури міста


Економіка
Ціни на продукти: що подорожчало за рік майже на 90%

10 жовтня 2021, 11:21

2021 10 10 produktВ Україні ціни на продукти харчування значно зросли за рік, і подорожчання на певні групи товару злетіли на 70-88%.


Суспільство
До кінця жовтня у Смілі вимикатимуть світло

26 жовтня 2021, 09:25

Смілянська філія ПАТ “Черкасиобленерго" інформує, що в останній тиждень жовтня у місті будуть проводитися планові ремонтні роботи, тому тимчасово не буде світла


Цікаво
Цар Московії Петру I вкрав нашу історію

25 жовтня 2021, 18:32

2021 10 25 petrПеред вашими очима справжне обличчя московита, який вкрав нашу історію, ідентичність, свободу на довгих 300 років. Саме ця істота, вперше зазіхнула знищити і асимілювати цілу націю.


Афіша
26 жовтня у Смілі проведуть важливий семінар для представників бізнесу та громадських організацій

25 жовтня 2021, 11:29

2021 10 25 seminarУ рамках реалізації Програми розвитку малого та середнього підприємництва Черкаської області на 2021 – 2025 роки Департамент регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації спільно з державними органами проводить семінар.