Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Через обміління в Іспанії з'явилося з-під води давно затоплене село (ФОТО)

В Іспанії нещодавно повністю спливло село Асередо, розташоване в регіоні Галісія. Його в 1992 році навмисно затопили та занурили під воду. Раніше кожні кілька років можна було спостерігати, як спливали його верхівки.

 

 

Про це повідомляє The Local, – передає Громадське.

Село Асередо затопили, коли португальська гідроелектростанція закрила свої шлюзи. Його жителі мали покинути свої домівки до того, як підніметься вода.

Спочатку 120 жителів Асередо не хотіли залишати свої домівки. Згодом влада переконала їх взяти фінансову компенсацію від португальської гідроенергетичної компанії. Зрештою 70 будинків пішли на дно.

Чому селище затопили?
Усе почалося з міжнародної угоди, яку в 1968 році підписали глави Іспанії та Португалії. Йшлося про спільне будівництво дамби Ліндозо. Для того, щоб втілити проєкт, треба було затопити частину землі.

Коли плани повністю затвердили, всі мешканці роз’їхалися, а дамбу нарешті побудували. 8 січня 1992 року ГЕС закрила свої шлюзи. Річка Ліма почала швидко текти, розширилася від потужних опадів, й Асередо почало йти на дно.

А як же навколишні села?
Те саме сталося і з чотирма іншими селами поблизу — О Бао, Бускальке, А Релоейра та Лантеміл, які також поглинуло підняття вод водосховища. Повені сталися так швидко, що люди навіть про це не знали.

Деяким із жителів Бускальке та О Бао доводилося випливати з будь-якими речами, які вони могли схопити, спостерігаючи, як їхні тварини тонуть у них на очах. Мешканцям пощастило, що катастрофа не забрала людських життів, оскільки компанія, що займалася цим проєктом, навіть не вимикала кабелі живлення перед затопленням.

І все ж Асередо є найвідомішим із цих затоплених сіл, оскільки воно єдине, що повністю підіймається, коли рівень води низький. Тут рівень води спадає кожні кілька років, тож можна ще раз пройтися його вулицями й зазирнути в скелети його будівель.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Віталій ПОРТНИКОВ

Про псевдоісторичні маніпуляції російського президента

 

 

Валерій ЧАЛИЙ

Про те, що на болотах розуміють лише силу

 

 

Віктор ТАРАН

Taran

Про природу коронавірусу

 

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Курс валют наприкінці липня: чи варто чекати долар по 45 гривень і чому експерти не радять продавати євро

23 липня 2026, 17:34

Чи може долар зрости до 45 гривень і що буде з євро до кінця липня? Попри відносну стабільність валютного ринку, фінансисти радять уважно стежити за кількома чинниками, які можуть вплинути на курс найближчим часом.


Суспільство
Рятувальники області отримали 8 нових автомобілів

03 серпня 2026, 16:30

За підтримки ДСНС України та Черкаської обласної військової адміністрації рятувальники області отримали вісім нових автомобілів. Ключі вручили офіцерам-рятувальникам різних територіальних громад області.


Цікаво
Як ліберальна диктатура та геополітичні гієни розчиняють народи Європи

03 серпня 2026, 17:37

2026 08 03 diktКоли народи добровільно здають свої кордони, вони перестають бути народами. Те, що ми спостерігаємо сьогодні на узбережжі Лампедузи, в лісах на кордонах із Білоруссю, а тепер і в іспанській Сеуті — це не гуманітарна криза. Це фінальна стадія інституційного самогубства цілої цивілізації.


Афіша
У Смілі дітей запрошують до «Кита»: на Центральній площі влаштують святкову програму

08 липня 2026, 15:27

2026 07 08 svyato11 липня на Центральній площі Сміли відбудеться незвичайний дитячий захід, організований церквою «Блага Вість».