Економіка
- Деталі
-
Суспільство
-
02 жовтня 2025, 14:31

З нагоди Дня захисників і захисниць України у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відкрили виставку «Вони захищають Україну».
Як розповідає ректор університету Олександр Черевко, ця виставка про тих, завдяки кому ми маємо змогу жити повсякденним життям, хто стримує агресора, якого побоюються ядерні держави – члени НАТО. Завдяки цим хлопцям та дівчатам ми можемо вшановувати всі покоління своїх героїв − з часів козацтва, Української повстанської армії і дотепер. Тож символічно, що в цей день – аж три наших патріотичних свята: День Українського козацтва, День захисників і захисниць України та День воїнів УПА.

«Ми усвідомлюємо, що лише надзусилля наших Сил безпеки й оборони, їхні жертовність і мужність стримують російську навалу. Щодня, а не лише у свято, молимося, щоб усі наші воїни повернуться додому живими, і працюємо задля їхньої підтримки», − говорить пан Олександр.
І додає, на жаль, з лютого 2022 року кожен наш день починається з хвилини мовчання за загиблими у російсько-українській війні. І сьогодні ми згадуємо 47 наших випускників і студентів, які віддали свої життя за нас із вами. Вічна їм шана і пам’ять.
«Слава і наша вдячність тим, хто нині захищає Україну зі зброєю в руках. А це студенти - учасники війни – їх у нас 84 особи, батьки студентів – а це 547 осіб. Це також 16 наших працівників і сотні випускників. Сьогодні ми мали змогу подякувати особисто героям виставки Вадиму Мазніченку, Андрію Конигіну, а також діючому військовослужбовцю, нашому земляку Євгену Ляшу», − наголошує Олександр Черевко.
І уточнює, ми мріємо побачити живими і неушкодженими всіх, хто нині захищає Україну. Тому допомагаємо фронту самі і організовуємо студентів. Спільними зусиллями з 2022 року ми зібрали 5 мільйонів 57 тисяч 932 гривні.
«Готуємо молодших офіцерів. Військовослужбовці й ветерани навчаються у нас на різноманітних цивільних спеціальностях. Вони проходять фізичну й психологічну реабілітацію, займаються спортом та беруть активну участь в університетському та суспільному житті», − веде далі пан ректор.
І уточнює, весь наш колектив та студентство працюють на те, щоб військовослужбовці та ветерани російсько-української війни відчували нашу вдячність і підтримку.
«Сьогодні день, коли ми маємо дякувати нашим пращурам, воїнам УПА, козакам і нинішнім оборонцям за вільну і незалежну Україну! Тож вітаю всіх хто захищає нас і нашу державу! Вірю в українське військо, захисників і захисниць, вірю в Україну! Слава Україні та її Героям!», − підсумовує ректор Черкаського національного університету Олександр Черевко.