Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Економіка

Смілянська центральна бібліотека змінюється: новий простір, нові ідеї, нові можливості

У приміщенні Смілянської центральної бібліотеки ім. Олени Журливої активно триває оновлення простору. Як зазначили в телеінформаційному секторі СМР, почалося все з реалізації креативного проєкту «Бібліокод. Розкодуй свій край разом з нами», який був представлений на обласний конкурс цього року.
— Ми хотіли створити проєкт, який був би не лише цікавим, а й корисним для нашої молоді, — розповідає директорка централізованої бібліотечної системи Ірина Огус. — Відділ культури підтримав нашу ініціативу та виділив кошти на її реалізацію.
У межах проєкту бібліотекарі створили 11 портретів письменників рідного краю з QR-кодами, які ведуть на сайт бібліотеки. За допомогою коду можна дізнатися більше про творчий і життєвий шлях кожного автора.
Після оформлення однієї зі стін новою експозицією бібліотекарі взялися за ремонт основних зон обслуговування читачів. За підтримки місцевої влади з міського бюджету виділили 145 тисяч гривень, які спрямували на придбання будівельних матеріалів.

 


На початку жовтня, лише за два тижні, працівники власними силами уклали юсб-панелі та новий лінолеум у читальній залі.
— Сьогодні спостерігаємо нову тенденцію і в європейських, і в українських бібліотеках, — зазначає Ірина Огус. — На першому місці — вільний простір. Менше меблів, менше перевантаження стелажами й книжками. Головне, щоб людина почувалася комфортно й затишно, щоб було де порухатися. Адже сучасна бібліотека — це вже не лише місце тиші й книг, а простір для комунікації та розвитку громади.
Невдовзі зміни торкнуться і юнацького відділу.
— Я працюю директором із 2009 року, — ділиться керівниця бібліотеки. — За цей час кошти виділялися лише на заміну фасадних вікон. Капітальний ремонт не проводився багато років — усе робили власними силами, залучаючи допомогу бібліотекарів та читачів.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Марина ДАНИЛЮК-ЯРМОЛАЄВА

 

Про мітинги не за персоналії, а за порядок в армії

 

Олександр ШВЕЦЬ

shvec

Про те, що визначено найпопулярніші чоловічі та жіночі імена, якими найчастіше називали новонароджених дітей

 

Юлія ДАНИЛЬЧЕНКО

Про те, що вік та супутні йому зміни – це нормально

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Курс валют наприкінці липня: чи варто чекати долар по 45 гривень і чому експерти не радять продавати євро

23 липня 2026, 17:34

Чи може долар зрости до 45 гривень і що буде з євро до кінця липня? Попри відносну стабільність валютного ринку, фінансисти радять уважно стежити за кількома чинниками, які можуть вплинути на курс найближчим часом.


Суспільство
У селі на Канівщині ще одна парафія перейшла до ПЦУ

25 липня 2026, 12:12

2026 07 25 cerkvaУ селі Хмільна, що на Канівщині, парафія розірвала зв’язки з УПЦ московського патріархату і доєдналася до автокефальної Православної Церкви Україні


Цікаво
Поки ми купуємо карпатські чаї "з мохом" - в Карпатах страждає екосистема

24 липня 2026, 17:46

2026 07 24 mohТе, що ви бачите на фото в горах - це екологічне варварство. Про це через свої соцмережі говорить "Турінформ Закарпаття".


Афіша
У Смілі дітей запрошують до «Кита»: на Центральній площі влаштують святкову програму

08 липня 2026, 15:27

2026 07 08 svyato11 липня на Центральній площі Сміли відбудеться незвичайний дитячий захід, організований церквою «Блага Вість».