Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Економіка

Історична Сміла стала сценою нового українського роману

Основні дії роману українського письменника Олега Говди «Господар Чортового млина» розгортаються у Смілі. Незабаром цей твір вже вийде друком. Сам автор на своїй сторінці у фейсбуці розповідає трохи історію написання роману: :Коли я починав писати «Господаря», то бачив у ньому один із чергових пригодницьких романів про козацькі часи. Перестрілки, гонитви на конях, битви з татарами чи нечистю… Але не так сталося, як гадалося.

 


Напевно, тому, що писати цей роман я почав після того, як овдовів. На серці була печаль, у душі — пустка, і робота над черговим бойовиком не могли їх заповнити. І, якось непомітно для мене, «Господар» перетворився на світлу та добру історико-романтичну повість, де не знайшлося місця кровопролитним боям, зате в історію козака-запорожця, що приїхав у Смілу, аби посісти спадок, органічно влилися романтичні почуття."
Олег Говда мешкає в Одесі. В літературі він вже понад 30 років, написано ним понад 50 романів, з них 24 видано і лише 7 в Україні. «Господар Чортового млина» буде 8 книгою. Автор запевняє, що крім романтичної лінії у сюжеті "буде досить і карколомних пригод, і горору, і містики. Сюжет побудовано так, що героїв чекає багато випробувань та небезпек на їхньому шляху до побудови затишного кубельця та спокійного життя. І їй доведеться докласти чимало зусиль, аби разом з читачем дійти до щасливого кінця цієї історії. У романі знайшлося місце і для підступних ворогів, що хотіли б звести зі світу закохану пару. Є там також нежить та нечисть — що охороняє заповідний скарб. І бусурмани-людолови… І ще ціла купа дрібних та більших лиходіїв, котрим щастя Нестора та Горпини як більмо на оці. Так що будуть і бійки, і бої, і інші клопоти та негаразди."
Тож і роман, зізнається Олег Говда, не є суто історичним в класичному розумінні. Козацька доба та її реалії тут всього лише декорації, на тлі яких і відбувається основне дійство. Проте, зазначає автор, прописані з усією любов’ю до тих часів: "Запитаєте звідки у галичанина така закоханість у Січ та запорожців? Може, тому що це наша історія? Чи тому, що першими «казками», яку я почув від свого діда, була «Козацька помста» і «За сестрою» Чайковського. А може тому, що моєю першою книгою був «Наливайко» Ле, а потім романи Старицького? Не суть… Ті часи, «коли ще були ми козаками» варті того, аби їх прославляти у творах. Бо хто ще, окрім нас — українців, пам’ятатиме та згадуватиме минуле України. В кожному разі точно не сусіди, які сплять і бачать, коли нас не стане. Щоб їм ні дна, ні покришки!"
Тих, хто хоче дізнатися більше і самостійно познайомитися з усіма перипетіями роману, Олег Говда запрошує зазирнути у крамницю видавництва "Літвир"
https://www.litvur.com.ua/product/stepan-kulyk-khaziain-chortovoho-mlyna/


Також познайомитись з автором можна і на його сторінці у соцмережах:

https://www.facebook.com/share/16zHHexQ1A/

 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Олександр ШВЕЦЬ

shvec

Про те, що визначено найпопулярніші чоловічі та жіночі імена, якими найчастіше називали новонароджених дітей

 

Юлія ДАНИЛЬЧЕНКО

Про те, що вік та супутні йому зміни – це нормально

 

Віталій ПОРТНИКОВ

Про міністрів оборони

 

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Курс валют наприкінці липня: чи варто чекати долар по 45 гривень і чому експерти не радять продавати євро

23 липня 2026, 17:34

Чи може долар зрости до 45 гривень і що буде з євро до кінця липня? Попри відносну стабільність валютного ринку, фінансисти радять уважно стежити за кількома чинниками, які можуть вплинути на курс найближчим часом.


Суспільство
Чи будемо з медом: яка ситуація на пасіках Черкащини

23 липня 2026, 16:28

2026 07 23 medЛітр акацієвого меду на Черкащині коштує від 400 до 600 гривень. Попри весняні заморозки та примхи погоди, місцеві пасічники отримали до 15 кілограмів меду з вулика


Цікаво
Ціни на продукти в Україні: яйця дешевшають, хліб може подорожчати

16 липня 2026, 17:44

У червні в Україні подешевшали яйця, картопля, капуста та низка інших продуктів. Водночас експерти прогнозують подорожчання хліба, а деякі сезонні овочі досі коштують дорожче, ніж торік.


Афіша
У Смілі дітей запрошують до «Кита»: на Центральній площі влаштують святкову програму

08 липня 2026, 15:27

2026 07 08 svyato11 липня на Центральній площі Сміли відбудеться незвичайний дитячий захід, організований церквою «Блага Вість».