Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Ukraine1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Економіка

Більше 5 мільйонів українців втратили роботу

 

 

На одну вакансію претендує 20 людей
Протягом літа ринок праці в Україні почав відновлюватися. Найбільше пропозицій роботи — в Києві й області, Львові, на Дніпропетровщині, Одещині. У Львівській та Івано-Франківській областях кількість вакансій становить 94 відсотки, порівняно з лютим. Це найвищий показник по Україні. У середньому по країні нараховують половину вакансій від довоєнних. Роботи бракує в Чернігові, Харкові, Сумах, Запоріжжі, які значно постраждали від російської агресії.
На 50 відсотків зросла кількість пропозицій роботи у сфері продажів. Торгівля — це динамічний бізнес, що потребує найменше капіталовкладень. Навіть до 24 лютого третину вакансій на сайтах працевлаштування пропонували в сфері продажів: менеджер із продажу, по роботі з клієнтами, роздрібні продавці. Промислове підприємство відновити важко. Треба багато грошей, щоб купувати нове обладнання, станки, налаштовувати їх. А продажі відновлюються швидко. Також багато пропозицій роботи для водіїв спеціального, пасажирського, будівельного транспорту, бо зросла кількість перевезень. У зв'язку з бойовими діями ускладнилася логістика, заблоковане морське сполучення. Більшість вантажів доставляють автомобільними шляхами, тому на водіїв існує великий попит. Також затребувані бухгалтери, керівники компаній, управлінці середньої ланки, будівельники, проєктувальники. Розробники комп'ютерних програм постійно користуються попитом.
Заробітні плати поки що не зростають. Середня в Україні становить близько 15 тисяч гривень. До повномасштабного вторгнення була 16 тисяч. Але враховуючи інфляцію і знецінення гривні, можна сказати, що реальні доходи громадян знизилися на третину. Якщо кількість вакансій і надалі збільшуватиметься, це сприятиме підвищенню зарплат. Зокрема, у вересні зменшилася кількість відгуків на вакансії, тобто частина людей знайшла роботу. Багато українців перекваліфікувалися. Справжнім трендом від початку російського вторгнення стала віддалена робота. Ті люди, які й раніше працювали з дому чи змогли опанувати подібну спеціальність, найменше втратили з моменту повномас¬штабного вторгнення. Кількість віддаленої роботи збільшилася вдвічі, нині таких вакансій 14 відсот¬ків загальної кількості. Заробітні плати теж пропонують вищі — в середньому 20 тисяч гривень. Тому нині найкраще перекваліфікуватися на спеціальність, де можна працювати віддалено. І не тільки на українських роботодавців, а й американських, європейських. За кордоном працює економіка й заробляти можна більше.
Найменш захищені на ринку праці люди, які працюють неофіційно. Втрати їм ніхто не компенсує. Також великі проблеми у працівників промислових підприємств. Частина постраждала від авіаударів, пожеж, обстрілів. Їхню роботу важко відновити. Працівники мають специфічну кваліфікацію, тому їм важко знайти нову роботу. Наприклад, людина працювала на заводі з виготовлення скляних виробів. В Україні таких підприємств кілька.
Український ринок праці змінився. Зараз головну роль там відіграє роботодавець.
Багато компаній закрили. Ті, що продовжують працювати, перейшли в режим економії, скоротили частину працівників. Роботу втратили майже 5 мільйонів українців, за офіційними даними. Умови праці змінилися — суттєво знизилися зарплати, роботодавці скасували бонуси та премії. Багато компаній пішли в тінь: не оформляють офіційно працівників, виплачують зарплату в конвертах. Їх можна зрозуміти, бо кожен виживає як може.
На ринку праці спостерігається позитивна тенденція, якщо порівнювати із ситуацією на початку повномасштабного вторгнення. Але все одно мало вакансій і висока конкуренція серед кандидатів за одне робоче місце. Це пов'язано з тим, що українці почали повертатися додому з-за кордону. В середньому, на одну вакансію претендують майже 20 осіб. А на деякі пропозиції роботи цю цифру можна множити на два. Водночас вакансії якіснішими не стали, а зарплати роботодавці пропонують майже вдвічі менші, ніж до війни.
Не в усіх галузях однакова ситуація. Наприклад, заробітки операторів коллцентрів зросли подекуди на понад 60 відсотків. Також затребувані водії різних категорій. Їм теж підвищили зарплати. Найменше постраждали сфери ІТ, агро, фармацевтика. Протилежна ситуація в туризмі, готельно-ресторанному бізнесі, розважальному. Влітку картина трохи покращилася. Але в цілому понад 70 відсотків компаній в Україні закрили чи вони перебувають у "замороженому" стані.
Зараз багато українців працюють не за фахом. Зокрема, переселенці освоюють нові спеціальності: хтось навчається комп'ютерному програмуванню, хтось основам телемаркетингу. Роботу можна знайти в Києві, Львівській, Дніпропетровській та Одеській областях. Прогнозувати ситуацію на ринку праці нині складно, тому що все швидко змінюється, - повідомляє «Газета по-українськи»..

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Сергій РУДИК

Про депутатів від проросійських партій – опоблоки, шарії, комуністи

 

 

Микола ТОМЕНКО

Історія України НЕ ОБОВ‘ЯЗКОВА?!

 

Олександр СКІЧКО

 

Ми це зробили!

 

 

 

 
 
Політика
Відбулась сесія міської ради, на якій депутати проголосували за 52 питання порядку денного

20 квітня 2022, 17:25

20 квітня у малому залі Будинку рад відбулась 41-ша сесія Смілянської міської ради. На порядок денний винесли 52 питання, які перед цим були опрацьовані на постійних депутатських комісіях.


Економіка
У Ротмістрівці слухали лекцію про щасливих людей

06 лютого 2023, 13:41

2023 02 06 lekcУ центрі надання соціальних послуг Ротмістрівської сільської ради для студентів- першокурсників Університету ІІІ віку провели лекцію ,,Сім ознак щасливої жінки''.


Суспільство
Старшокласник віддав свою чемпіонську стипендію на ЗСУ

07 лютого 2023, 17:22

2023 02 07 stipУчень 10-М класу 7 школи Олександр Чернявський передав волонтерам Смілянської самооборони "Січ" отриману премію в розмірі 3000 грн.


Цікаво
УГКЦ в Україні переходить на новий календар

07 лютого 2023, 18:27

2023 02 07 ugkcЗ 1 вересня 2023 року Українська Греко-Католицька Церква в Україні переходить на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної Пасхалії.


Афіша
Дитяча бібліотека запрошує відвідати виставку

10 січня 2023, 16:25

2023 01 10 vistНа початку січня Україна згадувала видатного українського поета Василя Стуса, якому б цьогоріч виповнилось 85 років