Цікаво
- Деталі
-
Суспільство
-
30 квітня 2016, 17:35
З кожним роком зустріч Світлого Свята Воскресіння Христова вимагає від смілян ширше відкривати гаманці та енергійніше спустошувати свої грошові запаси. Високі ціни практично на всі продукти харчування не лише неприємно вражають, але й добряче б'ють по кишені.
– Недешева це нині справа – відзначати свята! Вся заначка пішла на харчі. А ще ж і подарунки треба дітям та дружині зробити. Оце тобі головний біль! – бідкається житель міста 37-річний Ігор Голоднюк.
З ним та іншими городянами я поспілкувався сьогодні вранці на центральному ринку.
– Цю Пасху святкуватиму дуже скромно. Маленька пасочка, трішки ковбаски, яйця, сік. Вино домашнє, салатик зроблю. І все! Головне – настрій святковий. А його якраз і немає. Тяжко жити зараз. Виживаю на пенсію у тисячу триста гривень... – сумно посміхається 64-літня пенсіонерка Лариса Петрівна.
Людей цієї суботи на ринку багато. Та вони не поспішають хапати все підряд, довгенько прицінюються, торгуються.
– Звісно, є велика різниця – взяти м'ясо по шістдесят гривень чи по сімдесят. Чи ті ж помідори за сорок чи п'ятдесят гривень. У бабусь із села можна взяти дешевше овочі чи молоко. А перекупники деруть втридорога! – пояснює 20-річна Оксана.
За її словами, учора взагалі люди хапали свинину ледь не по сто гривень за кіло. А сьогодні – наче спокійніше.
Прогулявшись неквапом по території ринку, я прицінився до деяких продуктів харчування (за якими й стояли черги). Свинину віддавали по 70-80 гривень за кілограм, ковбаса «тягнула» не менше ніж сто гривень за кіло, за десяток яєць просили 13-14 гривень, стільки ж коштувала редька за кіло, молода капуста вартувала 23 гривні за кілограм, а молода картопля сягала 60-ти гривень, до цієї межі «добиралися» і свіжі помідори, а огірки зупинилися на позначці 45 гривень за кіло, за тоненький пучок молодої цибульки платили 5-7 гривень, а паски просто дивували розмаїттям цін – від малесенької за 5 гривень і до розкішної за 60.
Хотілося купити всього потроху, та порожній гаманець владно припинив мою подорож ринком.
Філософських роздумів додала мені й статистика – хоч і невтішна, зате об'єктивна. Адже фахівці стверджують, що цьогорічний великодній кошик українцям обійдеться, як мінімум, на 20% дорожче, ніж в минулому році. А виною всьому інфляція, яка найболючіше відбилася на продуктах.
У нинішніх цінах, за найскромнішими оцінками експертів, вартість великоднього кошика на сім'ю з трьох осіб без спиртного обійдеться в 350-400 гривень.
– Що ж тут казати... Хіба це життя? Існування якесь. Дивно мені – все в нас є. І незалежність, і влада українська, і люди роботящі. А нормального життя немає... – гірко підсумовує безробітний 43-річний смілянин Олег Васюра.
І я з ним чомусь повністю згоден. А ви, шановні читачі?
Вадим НІКІТІН