Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Цікаво

У погоди на черзі – грози, але літо триває

 

 

Вже більше 20 днів антициклон – довгожитель з узбережжя Баренцевого моря утримує на Черкащині посушливі погодні умови.
На цьому наголошує головний синоптик області Віталій Постригань.
За його словами, за цей період спостерігались лише «точкові» дощі, загальною кількістю до 10 мм, а середньодобова температура перевищувала норму на 4-5º. До того ж, за оперативними даними з початку року в області випало лише 254 мм або 65% норми і це одне з найменших значень за останні 80 років.
«Відсутність суттєвих дощів та підвищений температурний фон призвели до висушування ґрунту та ускладнили проведення осінньої посівної кампанії, підвищили показник пожежної небезпеки в області до надзвичайного класу», – говорить пан Віталій.
Щоправда, уточнює він, у минулі три дні тропічна повітряна маса в нашому регіоні змінилася на помірно теплу, чому сприяли прохолодні північно-східні вітри.
«Але на поточному тижні погодна ситуація дещо зміниться. Вищезгаданий неповороткий антициклон опинився серед ансамблю циклонів з різних напрямків. І у першій половині тижня Черкащина відчує вплив циклону, який розкручується над Чорним та Азовським морями», – веде далі Віталій Постригань.
Цікаво, пояснює він, циклон подібного типу має назву «Медікан» і схожий на тропічний ураган. Проте, його розміри значно менші та існує він не більше 1-3-ох днів.
«Тож прогнозуються інтенсивні зливи та сильні вітри на узбережжі морів. У нашому ж регіоні відчуватимуться лише відгуки тієї негоди: порції невеликих дощів, коливання температури та атмосферного тиску. Однак, це лише деяке порушення погодної стабільності, але не зміна сезонів», – говорить пан Віталій.
Він каже, що у період 8-10 вересня на Черкащині очікуються локальні грози, короткочасні дощі, в окремих районах шквали 15-20 м/с. Температура вночі 10-15º, вдень 22-27º.
«А в другій половині тижня північний антициклон знову займе своє домінуюче положення, погода стабілізується. Вітри з південного сходу очікуваного підвищення температури не принесуть. Тепло залишиться помірним, вночі 9-14°, вдень 20-25°. Тож літо триває, насолоджуємося», –підсумовує Віталій Постригань.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Борислав БЕРЕЗА

Про те, що не про готовність до переговорів треба казати, а бити по Росії

Оксана ГУЦУЛ

Gucul

Про діалог влади з народом

 

 

Віталій ПОРТНИКОВ

Про псевдоісторичні маніпуляції російського президента

 

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Пенсіонерам нарахують додаткові 1200 грн щомісяця: хто отримає підвищення вже у вересні

17 серпня 2026, 15:21

Пенсіонери, які мають право на спеціальні надбавки або понаднормовий страховий стаж, уже у вересні отримають підвищені виплати. Держава нарахує щомісячну доплату у розмірі 1200 гривень, і це стане частиною планового коригування пенсій, спрямованого на підтримку людей із низькими доходами в умовах зростання витрат.


Суспільство
“Пакунок школяра”: скільки родин уже отримали виплати і як скористатися програмою

18 серпня 2026, 17:25

2026 08 18 pakУ серпні в Україні почали виплачувати кошти за державною програмою “Пакунок школяра”.


Цікаво
Церква святих апостолів Петра і Павла - духовне серце Східниці

17 серпня 2026, 17:34

2026 08 17 shidnЦерква святих апостолів Петра і Павла — це не просто архітектурна перлина Східниці на Львівщині, це її жива душа, яка крізь століття оберігає спокій карпатського краю. Хоча сучасні мури храму звели на зорі XX століття, історія цього намоленого місця сягає набагато глибше у віки.


Афіша
На футбольному полі згадають Артема: у Смілі відбудеться матч пам’яті

14 серпня 2026, 16:24

2026 08 14 artemЯк повідомили організатори, 23 серпня о 10:00 на стадіоні «Юність» відбудеться пам’ятний футбольний матч на честь 19-річного Артема Маслюка.