Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Цікаво

Міністерка у справах ветеранів Наталія Калмикова ознайомилася з реалізацією ветеранської політики на Черкащині

Міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова відвідала Черкаси, де провела низку робочих зустрічей з реалізації державної ветеранської політики в регіоні.

 


Як повідомляють у Мінветеранів, під час робочої зустрічі з керівництвом області міністерка наголосила на важливості узгоджених дій між владою, громадами та ветеранськими організаціями. Обговорили стратегію розвитку ветеранської політики до 2030 року, визначили основні проблеми та домовилися про конкретні кроки для їхнього вирішення.
Голова ОВА Ігор Табурець поінформував про розбудову інфраструктури підтримки для ветеранів та їхніх родин. Зокрема, на Черкащині діє мережа із 59 ветеранських просторів. Це місця, де ветерани й ветеранки можуть отримати необхідні консультації та допомогу. Також у громадах впроваджено 119 посад фахівців із супроводу ветеранів. І вже 95 спеціалістів працюють; діють 19 центрів життєстійкості, а також створено реєстр суб’єктів психологічної допомоги. За напрямом працюють 27 штатних і 57 залучених психологів; створено 100 «єдиних вікон» у громадах. Завдяки їм з початку року надано понад 3,7 тис. послуг; у 23 закладах області ветеранам надають послуги з реабілітації у стаціонарних та амбулаторних умовах.
“Громади – це перше місце, куди повертаються ветерани після служби. Тому саме там формується атмосфера їхнього нового життя. Ми регулярно відвідуємо регіони, щоб побачити, як працює система, і допомогти там, де потрібні зміни”, – зазначила Наталія Калмикова.
Відвідала очільниця Мінветеранів обласний ветеранський простір “Ветеран ПРО”. З початку року він став точкою підтримки для тисяч ветеранів, ветеранок, членів їхніх сімей. Тут проводяться психологічні консультації, юридичні та соціальні консультації, тренінги з адаптації, родинні заходи та навіть спільні спортивні активності, як-от веслування на човнах «Дракон» чи SAP-серфінг.
Лише за дев’ять місяців роботи у просторі допомогу отримали понад 2,6 тисячі людей. Це не лише практична підтримка, а й середовище, яке допомагає ветеранам і їхнім родинам відчувати себе частиною громади.
Розвиток ветеранського спорту серед пріоритетів громади. У Черкасах його активно розвиває МСК «Дніпро». Тут діють адаптивні види спорту – від ампфутболу до стрільби з лука, що дозволяє ветеранам й ветеранка після поранень відновлювати фізичну форму та соціалізуватися.
Цього року на базі клубу відбувся Чемпіонат області з адаптивних видів спорту «Бійці духу». У змаганнях взяли участь понад 400 учасників з різних громад Черкащини – ветерани, їхні родини, родини загиблих і зниклих безвісти. Атмосфера спортивного єднання стала яскравим свідченням того, як сила духу долає будь-які обмеження.
Ще один пріоритет місцевої влади – забезпечення житлом тих, хто пройшов війну. У Черкасах міністерка відвідала родину Євгенія Говорухи – ветерана, який завдяки житловим програмам придбав власну квартиру. Його історія вражає: він воював ще з 2014 року, брав участь у боях за Савур-Могилу та Широкине, отримав поранення, а після повномасштабного вторгнення знову повернувся на фронт. Тепер він має змогу будувати майбутнє разом із дружиною та дітьми у власному домі.
Відвідала Наталія Калмикова і ветеранський бізнес – ТОВ "СНЕК ФЕМЕЛГ", який започаткував і розвиває ветеран й підприємець Владислав Шепель. Його історія – це приклад того, як наполегливість і працьовитість перетворюють ідею на успішний бізнес.
Почавши з невеликого приміщення та кількох студентів-однодумців, сьогодні Владислав має сучасне виробництво снеків, продукція якого експортується до США, Німеччини, Польщі та інших країн. Після служби у складі 156-го батальйону ТРО під Попасною, він повернувся до бізнесу, але вже з іншим баченням: допомога армії, підтримка громад і соціальна місія стали невід’ємною частиною його діяльності.
“Я вважаю, що бізнес має бути не тільки про гроші. Він має нести користь людям, підсилювати армію, підтримувати молодь і громади. Для мене ветеранський бізнес – це поєднання досвіду війни, дисципліни, віри у свою команду та прагнення зробити світ навколо сильнішим”, – каже Владислав Шепель.
Завершальна частина візиту в Черкаси пройшла у Центрі підготовки громадян до національного спротиву. Тут вже понад дві тисячі людей пройшли вишколи з початку року, а у вересні ще 230 осіб долучилися до спеціальних курсів. Частина викладачів – учасники бойових дій, що робить навчання ще більш практичним.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Борислав БЕРЕЗА

Про те, що не про готовність до переговорів треба казати, а бити по Росії

Оксана ГУЦУЛ

Gucul

Про діалог влади з народом

 

 

Віталій ПОРТНИКОВ

Про псевдоісторичні маніпуляції російського президента

 

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Пенсіонерам нарахують додаткові 1200 грн щомісяця: хто отримає підвищення вже у вересні

17 серпня 2026, 15:21

Пенсіонери, які мають право на спеціальні надбавки або понаднормовий страховий стаж, уже у вересні отримають підвищені виплати. Держава нарахує щомісячну доплату у розмірі 1200 гривень, і це стане частиною планового коригування пенсій, спрямованого на підтримку людей із низькими доходами в умовах зростання витрат.


Суспільство
“Пакунок школяра”: скільки родин уже отримали виплати і як скористатися програмою

18 серпня 2026, 17:25

2026 08 18 pakУ серпні в Україні почали виплачувати кошти за державною програмою “Пакунок школяра”.


Цікаво
Церква святих апостолів Петра і Павла - духовне серце Східниці

17 серпня 2026, 17:34

2026 08 17 shidnЦерква святих апостолів Петра і Павла — це не просто архітектурна перлина Східниці на Львівщині, це її жива душа, яка крізь століття оберігає спокій карпатського краю. Хоча сучасні мури храму звели на зорі XX століття, історія цього намоленого місця сягає набагато глибше у віки.


Афіша
На футбольному полі згадають Артема: у Смілі відбудеться матч пам’яті

14 серпня 2026, 16:24

2026 08 14 artemЯк повідомили організатори, 23 серпня о 10:00 на стадіоні «Юність» відбудеться пам’ятний футбольний матч на честь 19-річного Артема Маслюка.