Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Цікаво

Збереження традицій: у Смілянському музеї експонують мотанки-обереги

З третього лютого в Смілянському краєзнавчому музеї представлена виставка смілянської майстрині Світлани Клименко "Лялька - мотанка, оберіг душі людської !".

 

 

Українська народна лялька-мотанка -- це оберіг людської душі, символ предків. Вона є сильним сакральним предметом для українців і тому її занесено до списку об'єктів нематеріальної культурної спадщини України. Тож запрошують жителів та гостей міста відвідати музей і переглянути чудову виставку цих унікальних ляльок саме у виконанні нашої землячки Світлани Клименко.
Як розповідають в анонсі події, ляльки пані Світлани брали участь в Міжнародних культурно-просвітницьких проєктах: "Ляльки для ненароджених " до 90 - ї річниці Голодомору 1932 - 1933 рр. в Україні, "Крим. Відкриття. Кримськотатарські традиції в лялькових композиціях " до 80 - х роковин депортації кримськотатарського народу, Міжнародному проєкті авторської ляльки " Ляльки у камуфляжі" та виставці "Ті, хто нас захищають"
( 2025 р. ), у Міжнародних виставках авторських ляльок "Український танок за мотивами робіт художника М. Біласа " в м. Трускавець та "Народна лялька. Відродження традицій" в
Національному музеї архітектури та побуту України.
Також зазначають, що в 2023 році ляльки майстрині були представлені у виставці "100 мотанок заради миру 2023", яка демонструвалась в Японії в містах Токіо, Кіта, Камакура, Комае. А лялька "Князівна" стала однією з переможниць Міжнародної мистецької виставки "Князівни та Берегині" і разом з авторськими ляльками інших майстринь з різних куточків України демонструвались в Києві, Тернополі, Рівному, Луцьку, Житомирі, Дубно, Нетішині, Черкасах.
Світлана Клименко за збереження та популяризацію української культурної спадщини неодноразово нагороджувалась грамотами, подяками. В 2023 році отримала диплом учасника рекорду України (категорія "Мистецтво, вперше") в м. Бережани Тернопільської області.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Олена ЗВАРИЧ

Zvarich

 

 

Про дітей і війну

 

Марина ДАНИЛЮК-ЯРМОЛАЄВА

Про те, як дві медійні особи нормалізують насилля над тваринами

 

 

Віталій ПОРТНІКОВ

Про те, що будь-який розбрат між польським і українським народами неминуче призведе до тріумфу Росії

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Українцям пояснили, як докупити страховий стаж для пенсії

23 травня 2026, 13:25

2026 05 23 stagУкраїнці, яким не вистачає страхового стажу для виходу на пенсію, можуть самостійно його докупити. Така можливість дозволяє зарахувати до стажу періоди, коли людина офіційно не працювала та не сплачувала єдиний соціальний внесок.


Суспільство
Вступна кампанія-2026: коли подавати документи та що потрібно знати абітурієнтам

26 червня 2026, 17:45

Міністерство освіти і науки України оприлюднило основні правила та календар вступної кампанії-2026. Майбутнім студентам радять заздалегідь визначитися зі спеціальністю та закладом вищої освіти, а також уважно стежити за термінами подання документів.


Цікаво
Двоє людей витратили майже пів життя на те, щоб зібрати колекцію світового рівня

24 червня 2026, 17:37

2026 06 04 kolНаприкінці XIX століття Богдан і Варвара Ханенки мали одну проблему, про яку більшість людей могла лише мріяти.


Афіша
У Смілу завітає «Парк Дивотварин» для дітей

11 червня 2026, 15:27

2026 06 11 park13-14 червня Міський парк культури і відпочинку у Смілі перетвориться на великий інтерактивний простір для дітей та родин — «Парк Дивотварин» створений разом із Кернел.