Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Цікаво

Людство близьке до кліматичної катастрофи - генсек ООН

 

Апокаліптичні пожежі і повені, циклони і урагани все частіше стають новою нормою.
Сьогодні наша планета знаходиться в "дуже важкому стані", бо людство розв'язало самогубну війну проти природи, яка своєю чергою завдає "удару у відповідь" і екосистеми "зникають на наших очах".
Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш під час виступу в Колумбійському університеті в Нью-Йорку, пише Голос Америки.
Щороку людство втрачає по 10 млн гектарів лісу, океани "задихаються від пластмасових відходів". Забруднення повітря і води щорічно забирає життя 9 млн осіб, що більш ніж в 6 разів перевищує нинішні втрати від пандемії.
У двох нових авторитетних доповідях Всесвітньої Метеорологічної Організації та програми ООН із навколишнього середовища йдеться про те, "наскільки ми близькі до кліматичної катастрофи", підкреслив Гутерреш.
"2020 рік увійде до трійки найтепліших років за всю історію, навіть із урахуванням охолоджуючого ефекту явища "Ла-Нінья" в цьому році. Останнє десятиліття стало найтеплішим в історії людства. Температура океану досягла рекордно високого рівня. В Арктиці у 2020 році були зафіксовані виключно високі температури, більш ніж на 3 градуси Цельсія вище середнього, а в Північному Сибіру - більш ніж на 5 градусів. У жовтні площа арктичного льоду скоротилася до рекордного малого значення, а зараз його відновлення йде рекордно низькими темпами", - заявив генсек ООН.
Крім того, тане вічна мерзлота і, відповідно, виділяється метан, потужний парниковий газ. Апокаліптичні пожежі та повені, циклони й урагани все частіше стають новою нормою. За сезон ураганів, як зазначив Гутерреш, у північній частині Атлантики пройшло 30 ураганів, що більш ніж у два рази перевищує середній показник за довгі роки та є новим сезонним рекордом. Минулого року такі лиха обійшлися світу в 150 млрд доларів.
За словами генсека ООН, карантинний режим у зв'язку із COVID-19 призвів до тимчасового зменшення викидів і забруднення навколишнього середовища. Однак рівень вмісту вуглекислого газу все ще є рекордно високим і продовжує зростати. У 2019 році рівень вмісту вуглекислого газу досяг 148 відсотків від доіндустріального рівня. У 2020 році, попри пандемію, тенденція до підвищення збереглася. Показники вмісту метану злетіли ще вище - до 260%.
У цілому, сьогодні, як заявив Гутерреш, обсяг викидів на 62% вище, ніж у 1990 році, коли почалися міжнародні переговори з клімату.
Генсекретар ООН закликав у процесі подолання пандемії "не просто перезавантажити світову економіку, а й перетворити її".
"По-перше, в найближчі три десятиліття нам необхідно домогтися глобальної вуглецевої нейтральності. По-друге, ми повинні забезпечити фінансування діяльності в рамках Паризької угоди, яка є глобальним планом дій в кліматичній області. По-третє, ми повинні домогтися прориву в області адаптації, щоб захистити світ - і особливо найбільш вразливі народи і країни - від впливу клімату", - заявив Гутерреш.
Як зазначив Гутерреш, Євросоюз уже взяв на себе зобов'язання стати першим "кліматично нейтральним континентом" до 2050 року. Крім того, Велика Британія, Японія, Республіка Корея і понад 110 інших країн зобов'язалися забезпечити вуглецеву нейтральність до 2050 року. Майбутня адміністрація Сполучених Штатів, як підкреслив генсек ООН, поставила перед собою точно таку ж мету. Китай зобов'язався зробити це до 2060 року.
"Це означає, що до початку наступного року країни, на частку яких припадає понад 65% глобальних викидів вуглекислого газу і понад 70% світового ВВП, візьмуть на себе амбітні зобов'язання щодо забезпечення вуглецевої нейтральності", - додав Гутерреш.
Головною метою ООН на 2021 рік, особливо підкреслив Гутерреш, стане створення глобальної коаліції за забезпечення вуглецевої нейтральності.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Лариса КОШОВА

Про те, що у Черкаси привезли 4720 доз китайської вакцини CoronaVac

Максим СТЕПАНОВ

 

Епідемія починає йти на спад 

 

Тетяна ПРОЦЕНКО

Про те, як проходить вакцинування у селах територіальних громад Смілянщини

 
 
Політика
На сесії міської ради розглянули більше 100 питань і заслухали звіт начальника поліції

24 березня 2021, 14:51

2021 03 24 sesiya0Сьогодні відбулась чергова 11-та сесія Смілянської міської ради.


Економіка
З квітня до 9 червня у Смілі проводитимуть рейди для охорони водних біоресурсів міста

09 квітня 2021, 17:25

2021 04 09 tyasminНа виконкомі проголосували питання щодо охорони та відтворення водних біоресурсів міста.


Суспільство
До нематеріальної спадщини нашого краю включено 12 кращих обрядів

18 квітня 2021, 14:05

2021 04 15 den

Сьогодні, 18 квітня, відзначають Міжнародний день пам’яток і визначних місць. До цієї дати обласне управління культури підготувало низку інформаційних повідомлень, з яких ви більше дізнаєтеся про нематеріальну культурну спадщину.


Цікаво
Самоізоляція по-багатому: сади на міських дахах

18 квітня 2021, 15:29

2021 04 08 sad

Світовий журнал архітектури та дизайну DeZeen зібрав найкращі приклади садів на міських дахах, де можна насолоджуватися свіжим повітрям.


Афіша
У Смілі готуються провести фестиваль-конкурс «СУЗІР`Я БАГАТОДІТНОЇ СІМ`Ї - 2021»

15 квітня 2021, 15:30

2021 04 15 simya

За сприяння відділу молоді та спорту управління освіти, молоді та спорту 14 травня, до Дня Матері та Міжнародного дня сім’ї, у приміщенні міського будинку культури відбудеться міський фестиваль - конкурс «Сузір’я талантів багатодітної сім’ї - 2021».