Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

04 березня 2021, 10:30

 

 

710 60 без адреси

 

Цікаво

Роман Юрія Горліса-Горського «Холодний Яр» перевидавався близько 30 разів

 

14 січня виповнилося 123 роки з дня народження Юрія Горліса-Горського (Юрій Юрійович Городянин-Лісовський) - українського військового і громадського діяча, учасника Української революції 1917-1921 рр., письменника.
Саме завдяки роману Горліса-Горського «Холодний Яр», пишуть науковці Національного історико-культурного заповідника "Чигирин", світ дізнався про діяльність Холодноярської організації. Він описав події, безпосереднім учасником яких був сам.
На початку лютого 1920 року під час Зимового походу, коли Запорізька дивізія армії УНР перебувала в околицях Холодного Яру, Юрій занедужав і лишився на лікування в Мотронинському монастирі, де в той час розміщувався штаб полку гайдамаків Холодного Яру. Після лікування він мав наздоганяти свою частину, та холодноярці, яким бракувало старшин з військовим досвідом, переконали його лишитися. Обравши псевдо Залізняк, Лісовський став осавулом 1-го куреня полку гайдамаків Холодного Яру.
Після перебування у катівнях Єлисаветградської ЧК, камері Лук’янівської в’язниці, тюрмах Вінниці, Полтави, Херсона, у 1932 році Юрій Горліс-Горський оселяється у Львові. Саме там у 1933-34 роках у часописі «Червона калина» було надруковано першу частину роману «Холодний Яр».
Книга мала у Галичині величезний успіх, особливо серед молоді, яка вбирала в себе дух героїчної боротьби повстанців Наддніпрянщини та надихалася їхнім прикладом.
Роман Юрія Горліса-Горського «Холодний Яр» перевидавався близько 30 разів. І сьогодні ця книга і гасло холодноярців «Воля України або смерть» надихають на боротьбу захисників, які відстоюють незалежність України у боротьбі російським агресором.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Сергій АНАНКО

 

Про підвищення вартості проїзду в автобусах

Тетяна ТРУШКОВА

 

Про перші кроки у роботі

 

Татуся Бо

Про нову типову освітню програму і перевантаження учнів

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Олександр Скічко-новий голова ОДА

01 лютого 2021, 10:26

2021 02 01 Skoshko

Президент України Володимир Зеленський призначив новим головою обласної державної адміністрації Олександра Олександровича Скічка.


Економіка
Міська влада хоче повернути у Смілу платників податків, які перереєструвалися в інших містах

24 лютого 2021, 10:30

2021 02 23 platnuk

Велика проблема наповнення міського бюджету у нашому місті полягає ще й у тому, що багато установ і організацій, які працюють на території Сміли, юридично перереєструвалися в інші міста.


Суспільство
Хто каже правду: в ОДА і в обласному лабораторному центрі суттєво різняться цифри померлих від ковіду

04 березня 2021, 17:30

2021 03 04 rizne

Якщо проаналізувати щоденні дані по захворюваності на коронавірус в нашій області, які на своїх сайтах публікують ОДА та обласний лабораторний центр, то можна помітити суттєву різницю у цифрах померлих від ковіду. І так не перший день.


Цікаво
Українська пiсня «Чому» мaє всi шaнси стaти нapoднoю

04 березня 2021, 18:29

2021 03 04 pisnya 

Українська пiсня «Чому», яка мaє всi шaнси стaти нapoднoю – чотири чoлoвiчих гoлoса, звучання яких зведуть вас з розуму.


Афіша
Цієї суботи відбудеться ІІ тур Відкритого Чемпіонату м. Сміла з волейболу

03 березня 2021, 10:22

2021 03 03 voleybol6 березня у спортивному залі НВК «Ліцей – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів «Лідер» відбудеться ІІ тур традиційного Відкритого Чемпіонату м. Сміла з волейболу 2021 року «Патріоти Смілянщини – рідній Україні!» серед аматорських команд.