Дійові особи
- Деталі
-
Суспільство
-
07 липня 2016, 16:52
Майже три з половиною кілометри долають пішки діти із села Буда-Макіївка, щоб дістатися до шкільного автобусу. Під дощем і снігом, у холод і негоду – учні вперто ідуть до далекого переїзду, сідають в автобус і вже тоді направляються до школи сусідньої Макіївки.
Каменем спотикання в цій історії став нерегульований залізничний переїзд за селом. Через нього дітей переводить вчитель і садовить до автобусу. Після уроків ситуація повторюється.
Крім школярів, до Макіївки добираються і малюки, адже там дитсадок. Усього трохи більше двадцяти хлопчиків і дівчаток.
Макіївський сільський голова Людмила Жижка називає важку дорогу до школи «справжнім стресом». О пів на сьому діти виходять із дому та майже 40 хвилин добираються до переїзду.
Батьки «мандрівників» уже давно б'ють на сполох, адже постійно переживають за здоров'я та безпеку власних дітей. Тим більше, що позаторік з невідомих причин автобус майже два місяці не ходив взагалі. Скаржаться до керівництва районної ради та райдержадміністрації.
Однак чиновники посилаються на припис ДАІ, який забороняє перетинати цей залізничний переїзд шкільним автобусам.
Історія з приписом теж повчальна.
Батьки школярів пояснюють, що кілька років тому автобус їздив із Макіївки до Буди без проблем і в центрі села забирав дітвору. А потім водій категорично відмовився від цього маршруту й зробив переїзд кінцевою зупинкою. Мовляв, дорога до Буда-Макіївки слизька й непрохідна.
Людей обурює те, що водій береже автобус, а їхні діти змушені човгати довгі кілометри до переїзду з мокрими ногами, а потім хворіють.
Та водія цей аргумент не переконав. Два роки тому він зумів дістати припис ДАІ про заборону переїжджати нерегульований залізничний переїзд.
Батьки кинулися до працівників Державтоінспекції, щоб ті пояснили, у чому полягає «небезпечність» переїзду. Адже там є звукова і світлова сигналізація.
Однак інспектори нічим не аргументували свою заборону. Лише зізналися, що водій просто боїться перевозити дітей через переїзд – не дай, Боже, що трапиться.
І з тих пір почалася «пішохідна епопея» маленьких жителів Буда-Макіївки.
Їхні батьки ледь не плачуть, не знаючи, як вибратися з глухого кута. З подачі боязливого водія, який уже не працює на шкільному автобусі, інспектори ДАІ вирішили перестрахуватися. І заборонили возити дітей.
І ніхто не може зрушити цю справу з місця. Ні районна влада, ні поліція, ні народні депутати.
Настирливих батьків годують обіцянками, розповідають про погану видимість та нерегульованість переїзду. Чиновники просто не наважуються взяти на себе відповідальність, а діти мерзнуть – оце й уся правда.
На сьогоднішній день нічого не змінилося. Начальник районного відділу освіти Ірина Хроменко теж розводить руками – є припис, який районна влада відмінити не може. На жаль, запити до смілянських інспекторів ДАІ виявилися безрезультатними.
Як розповідає Ірина Анатоліївна, на переїзд виїжджала спеціальна комісія райдержадміністрації. Посадовці оглянули місце та з'ясували, що нормальній видимості заважає хата і бугор. А знести обидва об'єкти нереально.
Більш докладно пролити світло на цю темну справу міг би юрист відділу освіти, але він наразі перебуває у відпустці.
Поки всі роблять вигляд, що вирішують цю проблему, за справу взялися депутати районної ради від ВО «ЧЕРКАЩАНИ». Вони зробили запити до керівництва області та правоохоронців, щоб спільними зусиллями, нарешті, припинити цю «пішохідну епопею» і до початку нового навчального року зробити так, щоб дітей із Буда-Макіївки шкільний автобус забирав із центру села.
Вадим НІКІТІН