Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Баннер сайт RGB 01

 

Стрічка новин

28 листопада 2021, 10:05

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Дійові особи

Іван Пономаренко

Пономаренко1 «Хочеться вирішити всі проблеми села, та завжди не вистачає коштів»

 

Проблем на селі завжди вистачає. Та щоб вирішити їх – не вистачає лише коштів. І допомоги з боку держави та підприємців.
Про деякі найбільш болючі моменти в роботі керівника села ми поспілкувалися з Малосмілянським сільським головою Іваном Пономаренком.

 

– Іване Михайловичу, зараз всі органи місцевого самоврядування переходять на систему електронних закупівель ProZorro. Чи вигідно в ній працювати?
– Справді, з першого серпня цього року всі закупівлі та всі тендери проводитимуться через систему ProZorro – крім тих закупівель, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень. Але і в цьому випадку закупівлі повинні висвітлюватися в системі ProZorro.
Тут є певна недосконалість. За цією системою ми, сільські голови, не маємо права самі вибирати собі підрядників.
Хтось прийде, скажімо, з Дніпропетровська чи Харкова, дасть найменшу ціну – і виграє тендер у системі електронних закупівель. А якість? А терміни виконання робіт чи надання послуг?
Якщо ми купуємо щось у місцевих підприємців чи надавачів послуг, то ми в разі чого можемо спитати з них та вимагати потрібної нам якості чи швидкості виконання робіт.
А коли ми діємо через систему ProZorro, то ми не знаємо того, в кого купуємо чи замовляємо. Чи виконає підрядник роботи вчасно та якісно? Укладаємо договір усліпу, а потім доведеться добиватися його виконання в суді. А це зайві витрати та згаяний час.
Мені, наприклад, хочеться, щоб ремонт дитсадка зробили на якісних матеріалах. А переможець тендеру купить дешеві будматеріали, а потім після цього ремонту доведеться все перероблювати.
Тому я краще найму місцевого підприємця, якого я знаю, і потім вимагатиму з нього, щоб зробив так, як я хочу.


– Найбільша проблема у сільського голови, як я розумію, це фінансова. Чи не так?
– На жаль, так. Хочеться вирішити всі проблеми села, та завжди не вистачає коштів. Вся біда в тому, що надходження до сільського бюджету невеликі,а видатки значні.
У нашій сільській раді земля не розпайована. А в результаті – мало надходжень від орендної плати. Маємо лише незначний фіксований податок, який сплачує державне підприємство. Це сільськогосподарська дослідна станція Інституту землеробства Національної академії аграрних наук України.
Мені, як сільському голові, дісталося в спадок багато приміщень, які потребують негайного ремонту. Це і заміна вікон, і заміна системи опалення, і поточний ремонт.
А ще потрібно ремонтувати під'їдні дороги. Вони, звісно, загального користування, і тому напряму укладати договори на їхній ремонт я не можу. Тому звертаюся за допомогою до приватних підприємців. Дехто ставиться до цього відповідально й допомагає, а дехто просто відмовляє. Мовляв, держава повинна сама ремонтувати автошляхи.
Звісно, якби всі підприємці активніше допомагали у вирішенні соціальних проблем села, то мені, як сільському голові, було б значно легше. Не треба давати гроші – просто візьміть та відремонтуйте дорогу чи дитсадок.
Гуртом будь-яку справу зробити можна!


– А як Ви ставитися до проблеми децентралізації та створення об'єднаних територіальних громад?
– Держава заохочує нас об'єднуватися в територіальні громади. Державний фонд регіонального розвитку допомагає коштами. Потрібно лише підготувати та захистити відповідні проекти.
Але якщо ми всі раптом об'єднаємося, то на всіх не вистачить грошей. Хто перший створив об'єднані територіальні громади, той і отримав кошти. На Смілянщині поки що не поспішають об'єднуватися. Бо як саме об'єднуватися? Яке село стане опорним?
Тут потрібно враховувати логістику. Так, у мене в селі немає середньої школи. Але село знаходиться на перетині багатьох автошляхів. Через Малу Смілянку пролягають 29 автобусних маршрутів. У нас є амбулаторія, будинок культури, два клуби, дитсадок, школа. Тобто, є всі умови, щоб моє село стало опорним.
Утім, це поки що відкрите питання.

Спілкувався Вадим НІКІТІН

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Банер Сміла ЮА

 

Дійові особи

Сергій АНАНКО

Про те, що на місці сміттєзвалищ треба садити квітники

 

 

Анатолій ТЕРЕЩЕНКО

 

 

Про День Гідності

 

 

Анатолій СЕМИНОГА

Щиро вітаю працівників сільського господарства!

  

 
 
Політика
Сьогодні на сесії депутати обговорювали скандал із конкурсом на посади керівників закладів культури Сміли

19 липня 2021, 13:26

2021 07 19 sesiya19 липня відбулась 19-та позачергова сесія міської ради. І хоча на порядку денному стояли питання щодо ліквідації відділу охорони здоров’я, депутати більше обговорювали нещодавній конкурс на посади керівників закладів культури міста


Економіка
У Смілу надійде майже 50 мільйонів гривень субвенції. Як поділили ці гроші?

11 листопада 2021, 14:34

2021 11 11 groshiМіський голова Сергій Ананко розповів на сесії міської ради, що у наше місто надходить «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у сумі 48 мільйонів 645 тисяч 798 гривень.


Суспільство
Лісівники заготовили понад 73 тонни лісового насіння листяних порід

28 листопада 2021, 14:27

2021 11 28 lisУ держлісгоспах, і у Смілянському зокрема, триває збір лісового насіння листяних порід. Наразі вже заготовлено понад 72,5 тонно жолудя та горіха чорного – цього майже достатньо для забезпечення власних потреб.


Цікаво
Історія дружини Діккенса, яка, грюкнувши дверима, назавжди пішла з дому, залишивши 10 дітей

28 листопада 2021, 15:46

2021 11 28 dikkensДіккенс критикував свою дружину — вона надто повна.


Афіша
У суботу в Смілі вшановуватимуть памʼять жертв Голодомору

22 листопада 2021, 15:30

2021 11 22 golodУ суботу в Смілі вшановуватимуть памʼять жертв Голодомору