Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Відео

У Черкаському музеї можна приміряти репліки народного одягу (ФОТО)

 люди в народному одязі в експозиції музею

У Черкаському краєзнавчому музеї можна приміряти репліки народного одягу. Фото: Анна Криворотова

 

У Черкаському обласному краєзнавчому музеї діє послуга «Приміряй історію – вдягнись у минуле». Завдяки їй відвідувачі можуть приміряти репліки народного одягу другої половини ХІХ століття Середньої Наддніпрянщини.

Про це у коментарі «18000» розповіла виконувачка обов’язків директорки Черкаського обласного краєзнавчого музею Ірина Собко.

За словами керівниці музею, у фондовій колекції зберігають елементи народного одягу: сорочки, керсетки, спідниці тощо. Водночас одягати речі з фондової колекції музею заборонено.

– У мене виникло бажання створити нові комплекти традиційного народного одягу для того, щоб можна було пропонувати нашим відвідувачам можливість поринути у ХІХ – початок ХХ століття, – зазначила Ірина Собко.

 

дві жінки в народному одязі

Репліки на народний одяг другої половини ХІХ століття Середньої Наддніпрянщини. Фото: Анна Криворотова

 

Аби відшити репліки на основі фондової колекції, звернулися до черкаської майстриня Наталії Крамної‐Таран. Вона відшила чотири костюми: два жіночі та два чоловічі більших і менших розмірів.

– Поки ми вдягали своїх співробітників. Особливо жінки говорять, що у такому традиційному народному вбранні, коли ще й на голові хустка запнута з очіпком, все змінюється. Людина, ніби розправляє крила, і відчуває зв’язок зі своїм минулим, витоками, коріннями свого народу, – додала керівниця Черкаського обласного краєзнавчого музею Ірина Собко.

 

чоловіки в народних костюмах

Загалом відшили чотири костюми. Фото: Анна Криворотова

 

Вартість послуги та контакти

 

Вартість послуги «Приміряй історію – вдягнись у минуле» 1000 гривень з людини. Час необмежений. Можна фотографуватися на власні фотоапарат або телефон в етнографічній експозиції, на території музею та прилеглій території.

 

чоловік та жінка у народному одязі

Репліки народного одягу в Черкаському краєзнавчому музеї. Фото: Анна Криворотова

 

Послугу потрібно замовити заздалегідь за номером 0970983676. У музеї має бути співробітник, який відповідає за роботу відділу етнології, аби допомогти вдягнутися. Послугу в Черкаському обласному краєзнавчому музеї почали надавати з 1 квітня.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Марина ДАНИЛЮК-ЯРМОЛАЄВА

 

Про мітинги не за персоналії, а за порядок в армії

 

Олександр ШВЕЦЬ

shvec

Про те, що визначено найпопулярніші чоловічі та жіночі імена, якими найчастіше називали новонароджених дітей

 

Юлія ДАНИЛЬЧЕНКО

Про те, що вік та супутні йому зміни – це нормально

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Курс валют наприкінці липня: чи варто чекати долар по 45 гривень і чому експерти не радять продавати євро

23 липня 2026, 17:34

Чи може долар зрости до 45 гривень і що буде з євро до кінця липня? Попри відносну стабільність валютного ринку, фінансисти радять уважно стежити за кількома чинниками, які можуть вплинути на курс найближчим часом.


Суспільство
У Черкасах археологи знайшли французький багнет XIX століття

24 липня 2026, 17:30

2026 07 24 vbagnet1Під час археологічних розкопок у середмісті Черкас дослідники виявили незвичну знахідку — багнет до французької гвинтівки системи Гра зразка 1874 року. Артефакт знайшли у сміттєвій ямі початку ХХ століття на одній з ділянок по вулиці Остафія Дашковича.


Цікаво
Поки ми купуємо карпатські чаї "з мохом" - в Карпатах страждає екосистема

24 липня 2026, 17:46

2026 07 24 mohТе, що ви бачите на фото в горах - це екологічне варварство. Про це через свої соцмережі говорить "Турінформ Закарпаття".


Афіша
У Смілі дітей запрошують до «Кита»: на Центральній площі влаштують святкову програму

08 липня 2026, 15:27

2026 07 08 svyato11 липня на Центральній площі Сміли відбудеться незвичайний дитячий захід, організований церквою «Блага Вість».