Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Відео

Мільйони за кордоном: чи повернуться українці додому після війни?

 

 

 

Українців, які покидають батьківщину через війну, стає дедалі більше. Кількість наших громадян, що виїхали від початку повномасштабного вторгення, уже перевищила 6,9 мільйона. Лише з початку 2025-го поїхали близько 100 тисяч, ще стільки ж покинуть Україну до кінця року. Куди прямують та чи повернуться додому, з’ясовував Центр Громадського моніторингу та контролю.

 

Де найбільше українців

 

Понад 6,9 млн українців перебувають за межами нашої країни. Про це повідомляє Національний банк України у червневому Макроекономічному та монетарному огляді з посиланням на дані Організації об'єднаних націй (ООН). Станом на 17 квітня 2025 року найбільше українців перебуває: в Німеччині (1,443 млн), Польщі (майже 1 млн), Чехії (401,4 тис.), Великій Британії (254 тис.), Іспанії (235,7 тис.), Італії (171 тис.), Франції (70,1 тис.).

За межами Європи проживає приблизно 560 тисяч українських біженців. Водночас в Росії, станом на червень 2022 року було 1,2 млн українців зі статусом біженців, а в Білорусі — 44 тисячі (на березень 2025 року).

 

Усередині країни — 3,8 млн ВПО

 

Станом на березень 2025-го, за даними Міжнародної організації з міграції, в Україні 3,8 млн внутрішньо переміщених осіб — на 188 тис. більше, ніж на початку року. Найбільше переселенців — у Дніпропетровській (16%) та Харківській (12%) областях. 52% переселенців походять з територій, які були повністю або частково окуповані.

 

Що робить ЄС

 

Європейський Союз продовжить дію тимчасового захисту для українців, які були змушені покинути країну через війну, до 4 березня 2027 року. Єврокомісія також готує рекомендації для країн-членів щодо подальшої інтеграції тих, хто працює або навчається, а також забезпечення вільного повернення додому. Прагнуть розробити механізм поступового та обережного повернення, щоб уникнути різкого потоку мігрантів, який міг би створити навантаження як на Україну, так і на країни Євросоюзу. Брюссель пропонує країнам ЄС створити “центри єдності” — інформаційні хаби, які надаватимуть консультації та підтримку українцям, що планують повернення. У цих центрах допомагатимуть із пошуком роботи в Україні або в країні перебування, пропонуватимуть мовні курси та культурні заходи. Перші такі центри з’являться в Німеччині та Іспанії.

 

Скільки повернуться

 

Україна також розробляє певні практичні моделі, які заохочуватимуть повернення співвітчизників. Про це розповів міністр національної єдності Олексій Чернишов. За його словами, появи цих моделей можна очікувати вже цього року.

За інформацією міністра, для повоєнної відбудови і подвоєння ВВП України за 10 років потрібно буде залучити від 3,1 до 4,2 млн репатріантів та іммігрантів. Щоправда, після того, як в Україні стане безпечно, до неї повернеться лише 30% тих, хто її покинув після початку повномасштабного вторгнення РФ, певен Чернишов. “Ми чітко розуміємо, що значна частина українців вже не повернеться. Вони вирішили залишитися там, де вони є. Це не є катастрофою. Це треба визнати”, — додав він.

За даними ж Нацбанку, впродовж 2025 році з України виїде загалом 200 тисяч українців, натомість з 2026 року почнеться повернення людей додому. Очікують, що наступного року приїдуть 200 тисяч українців, а у 2027 році  — близько 500 тисяч.

 

 

 

 

 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Юлія ДАНИЛЬЧЕНКО

Про те, що вік та супутні йому зміни – це нормально

 

Віталій ПОРТНИКОВ

Про міністрів оборони

 

 

Марина ДАНИЛЮК-ЯРМОЛАЄВА

 

Про Зеленського, Федорова і Сирського

 

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
57% бізнесу Смілянської громади не розкриває фінансової звітності – дослідження Clarity Project

20 липня 2026, 14:29

2026 07 20 zvitНа платформі Clarity Project, де розміщують аналітику Prozorro та перевірку контрагентів, розмістили допис про показники смілянського бізнесу.


Суспільство
В області родина фермерів збирає надранній урожай цукрової кукурудзи

21 липня 2026, 17:21

2026 07 21 kukurВирощування солодкої кукурудзи може стати успішною родинною справою для мешканців села. В цьому на власному досвіді переконалася родина Володимира Ведмеденка із села Худяки нашого району.


Цікаво
Ціни на продукти в Україні: яйця дешевшають, хліб може подорожчати

16 липня 2026, 17:44

У червні в Україні подешевшали яйця, картопля, капуста та низка інших продуктів. Водночас експерти прогнозують подорожчання хліба, а деякі сезонні овочі досі коштують дорожче, ніж торік.


Афіша
У Смілі дітей запрошують до «Кита»: на Центральній площі влаштують святкову програму

08 липня 2026, 15:27

2026 07 08 svyato11 липня на Центральній площі Сміли відбудеться незвичайний дитячий захід, організований церквою «Блага Вість».